Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie

Świąteczna pomoc dla samotnych Seniorów

Data publikacji: 2020-12-07

W minionym tygodniu, na prośbę organizatorek akcji „Świąteczna pomoc dla samotnych Seniorów” - pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, dostarczyli 15 samotnym Seniorom z terenu Gminy Kościan paczki świąteczne, przygotowane przez ludzi dobrej woli i serca, którzy odpowiedzieli na apel inicjatorek akcji, Pani Magdaleny i Pani Aleksandry.

Osoby obdarowane okazywały wielkie wzruszenie i bardzo dziękowały za pamięć o nich oraz za okazane serce i pomoc.

Wszystkim Darczyńcom w imieniu obdarowanych Seniorów składamy serdeczne podziękowania.

Wielkanocne pisanki

Data publikacji: 2020-03-13

W Klubie Seniora Złoty Kłos w Choryni członkinie oraz osoby zaprzyjaźnione z Klubem na cotygodniowych warsztatach tj. 05.03. oraz 12.03. wykonały wielkanocne jaja. Uczestniczki w ramach programu Jesień życia - radość bycia zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie na zajęciach wykorzystały technikę decoupage, do ozdobienia jaja akrylowego na piękną pisankę wielkanocną.

Wielkanocne pisankiWielkanocne pisankiWielkanocne pisankiWielkanocne pisankiWielkanocne pisankiWielkanocne pisanki

Makramowe sowy w Racocie

Data publikacji: 2020-03-10

Grupa członkiń Klubu Seniora Złota Jesień w Racocie spotkały się na warsztatach artystycznych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach programu Jesień życia - radość bycia przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Uczestniczki na czterech kolejnych zajęciach tj. 17.02., 24.02., 02.03. oraz 09.03. br. utrwalały wcześniej poznaną technikę wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Ze splotów makramowych powstały piękne sowy.
 

Makramowe sowy w RacocieMakramowe sowy w RacocieMakramowe sowy w RacocieMakramowe sowy w Racocie

Zające z siana

Data publikacji: 2020-03-05

Członkinie Klubu Seniora w Starych Oborzyskach w ramach programu Jesień życia - radość bycia zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie spotkały się na warsztatach twórczych. Uczestniczki podczas zajęć w dniu 4 marca 2020 r. wykonały zające z siana. Panie uformowały głowę, tułów, uszy, nogi, ogonek z siana. Następnie poszczególne części okręciły nićmi i łączyły ze sobą. Później zostało tylko ozdabianie kolorowymi kwiatami, piórkami, kokardami.
 

Zające z siana Zające z siana Zające z siana Zające z siana

Fotorelacja z zajęć twórczych w Racocie

Data publikacji: 2020-03-03

Prace wykonane przez członkinie Klubu Seniora Złota Jesień w Racocie podczas warsztatów świątecznych, które odbyły się w dniach 24 lutego oraz 2 marca 2020 r.

Fotorelacja z zajęć twórczych w RacocieFotorelacja z zajęć twórczych w RacocieFotorelacja z zajęć twórczych w RacocieFotorelacja z zajęć twórczych w Racocie

Makramowa sowa

Data publikacji: 2020-02-28

W Klubie Seniora Złoty Kłos w Choryni członkinie oraz osoby zaprzyjaźnione z Klubem spotkały się na warsztatach artystycznych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach programu Jesień życia - radość bycia przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Uczestniczki podczas cotygodniowych zajęć tj. 13.02., 20.02. oraz 27.02. wykonały oryginalną dekorację domu - makramową sowę czyli wiązanie sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka.

Makramowa sowaMakramowa sowaMakramowa sowaMakramowa sowaMakramowa sowaMakramowa sowaMakramowa sowaMakramowa sowa

Flagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki Bożej

Data publikacji: 2020-02-17

Grupa członkiń Klubu Seniora Złota Jesień w Racocie, biorąca udział w zajęciach rękodzieła artystycznego na dwóch kolejnych spotkaniach tj. 20.01. i 27.01. br. korzystając z możliwości spotkania, uszyły flagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Posłużą one do udekorowania ulic na całej trasie przejazdu ikony w Racocie w dniu 14.02.2020 r. Zajęcia zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu Jesień życia - radość bycia.
 

Flagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki BożejFlagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki BożejFlagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki BożejFlagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki BożejFlagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki BożejFlagi z okazji nawiedzenia Obrazu Matki Bożej

Zające ze sznurka

Data publikacji: 2020-02-11

Grupa członkiń Klubu Seniora Złota Jesień w Racocie, biorąca udział w zajęciach rękodzieła artystycznego w okresie przedświątecznym 03.02.2020 r. do 10.02.2020 r. wykonywała ozdoby wielkanocne. Zajęcia zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu Jesień życia - radość bycia. Uczestniczki wykonały zajączki oraz kurki wielkanocne ze sznurka, z którego upleciony był łańcuszek szydełkowy. Później pozostały tylko dodatki do udekorowania.

Zające ze sznurkaZające ze sznurkaZające ze sznurkaZające ze sznurkaZające ze sznurka
Zobacz także: archiwum "Działania na rzecz Seniorów" (archiwum)...
Biuletyn Informacji Publicznej