Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2017-02-26
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Luty 2017
  Aktualności

ROZEZNANIE DOSTĘPNEJ OFERTY RYNKOWEJ

2017-02-21

W związku z realizacją Projektu "Tęcza" w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług określonych w przedmiocie zamówienia. Przewiduje się możliwość składania ofert częściowych na realizacje poszczególnych części zamówienia. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia usługi.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów dla uczestników projektu "Tęcza": osób dorosłych oraz dzieci.(...) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) strona 1
2) strona 2
3) strona 3
4) strona 4
5) strona 5
6) strona 6
7) strona 7
8) załącznik nr 1
9) załącznik nr 2Wieczór gier - Seniorzy z Wnukami w Wyskoci

2017-01-26

23.01.2017r. w salce w Wyskoci odbyło się spotkanie Seniorów z Wnukami przy grach towarzyskich tj. kości, remik, karty, kółka oraz gry planszowe. Wnuki wręczyły Babciom i Dziadkom z okazji ich święta piękne serduszka z życzeniami. Wśród zabawy i śmiechu oraz przy ciastku i kawie mile spędziliśmy czas.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Informacja o podwyższeniu wysokości kwoty świadczenia pielęgnacyjnego od 1 stycznia 2017 r.

2017-01-19

W dniu 14 listopada 2016 roku w Monitorze Polskim (M.P. z 2016 r. poz. 1103) ukazało się Obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 listopada 2016 r.
w sprawie kwoty świadczenia pielęgnacyjnego w roku 2017.
Od 1 stycznia 2017 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1406,00 zł miesięcznie.
Podziękowania!

2016-12-21

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

2016-12-20

Dołączone pliki:

1) Świąteczne życzeniaZ życzeniami u najstarszych Seniorów

2016-12-08

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, Wójt Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła wraz z Kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Panią Bożeną Lewińską, 7 grudnia br. odwiedzili najstarszych mieszkańców Gminy Kościan. W gronie odwiedzanych osób było: szesnastu 90-latków, dziesięciu 95-latków i więcej oraz najstarszy mieszkaniec naszej Gminy, który obchodził niedawno swoje 102 Urodziny. W pokoleniu najstarszych Seniorów dominującą grupę stanowią panie, wśród 27 osób jest 19 kobiet i 8 mężczyzn. Większość Seniorów cieszy się dobrym zdrowiem oraz kondycją fizyczną Szanownym Seniorom złożono świąteczne życzenia oraz przekazano upominki. Spotkania upłynęły w bardzo miłej atmosferze.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wigilia Seniorów Wyskoć

2016-12-06

W niedzielę 4 grudnia 2016 Seniorzy z Wyskoci zasiedli do wspólnej wigilijnej kolacji. Wigilijne spotkanie poprzedziły życzenia od przewodniczacej klubu,a także życzenia seniorom zlożyła p. sołtys M.Krawczyk. Na kolację podano tradycyjnie rybę,barszcz z uszkami,krokiety,surówki oraz śledziki.Po kolacji podano słodki poczestunek przygotowany przez seniorki.Dekoracja i nastrój na spotkaniu zwiastował nadchodzące świeta.Spotkanie odbyło sie w miłej i przyjemnej atmosferze.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Choinki z koralików i wstążek

2016-12-06

W dniu wczorajszym tj. 5 grudnia 2016 r. w sali "Zacisze" w Racocie odbyły się świąteczne warsztaty międzypokoleniowe adresowane do Seniorów z wnukami.Tym razem były to kreatywne zajęcia, podczas których babcie i wnuczki miło i twórczo spędziły razem czas tworząc choinki z koralików i wstążek. Zajęcia rękodzieła artystycznego cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno Seniorów, jak i najmniejszych członków rodziny. Warsztaty zrealizowano w ramach programu "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "Tęcza"

2016-12-05

W dniu 27 listopada 2016 r. zakończyły się warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach projektu "Tęcza", który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W warsztatach uczestniczyła 10-osobowa grupa dzieci i młodzieży. Warsztaty psychoedukacyjne miały na celu ukazywanie prawidłowych wzorców w relacjach społecznych oraz budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe oraz każdego dnia zajęć mieli zapewniony poczęstunek. Spotkania odbywały się w Ośrodku Kształcenia w Kościanie przy ul. Dworcowej 2.Projekt "Tęcza" jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1.Usługi społeczne - projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty psychologiczne dla rodziców

2016-12-05

W ramach projektu "Tęcza" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w dniach 25, 27, 28 i 29.11.2016 r.odbywały się warsztaty psychologiczne dla rodziców. Celem warsztatów było podnoszenie kompetencji opiekuńczo - wychowawczych. Spotkania miały charakter teoretyczno - ćwiczeniowy m.in. z zakresu komunikacji, rozwiązywania konfliktów, wzajemnych oddziaływań w rodzinie. Program obejmował 24 godziny szkoleniowe. Uczestnikami zajęć było 8 osób biorących udział w projekcie. Wszystkie osoby otrzymały materiały szkoleniowe.Realizatorem warsztatów był Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Leszno, natomiast zajęcia odbywały się w Ośrodku Kształcenia przy ul. Dworcowej 2 w Kościanie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
IV Igrzyska Trzeciego Wieku w Racocie

2016-12-01

W sobotę, 19 listopada 2016 roku, w hali sportowej w Racocie odbyły się IV Igrzyska Trzeciego Wieku, które zorganizowali Szkolny Klub Sportowy Jantar w Racocie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przy pomocy nauczycieli i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Racocie. Impreza rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Flagę olimpijską na maszt wciągnęli olimpijczycy wioślarz Grzegorz Nowak i hokeista na trawie Zbigniew Rachwalski, pochodnię z ogniem olimpijskim wniósł dwukrotny złoty medalista olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski. Uczestnikami imprezy byli podopieczni stowarzyszeń oraz instytucji działających na rzecz osób starszych z powiatów kościańskiego i leszczyńskiego. Gośćmi imprezy byli m.in. Starosta Kościański, włodarze Miasta i Gminy Kościan, a także złoty medalista olimpijski w wioślarstwie Michał Jeliński i przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu olimpijczyk w hokeju na trawie - Mariusz Kubiak. W "Igrzyskach" wzięło udział ponad 400 osób m.in. seniorzy i słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Kościana, Krzywinia, Czempinia, Śmigla, Turwi, Wyskoci, Widziszewa, Racotu, Starego i Nowego Lubosza, Starych Oborzysk, Darnowa, Kurzej Góry, Łagiewnik, Kiełczewa, Kokorzyna, Choryni, Leszna, Wschowy. Impreza miała na celu integrację poprzez wspólny udział w grach i zabawach o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Każdy uczestnik miał do zaliczenia 5 konkurencji, w których liczył się tylko udział, a nie osiągnięty wynik. Ponadto podczas imprezy 8-osobowe reprezentacje seniorów z Gminy Kościan wzięły udział w turniejowych zmaganiach rzutów do kosza, strzałów na minibramkę i rzutów do celu. Zwyciężyła drużyna z Klubu Seniora z Wyskoci, wyprzedzając Racot i Kokorzyn. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów i sponsorów. Na koniec odbył się pokazowy mecz piłkarski, w którym udział wzięły dwie drużyny złożone z olimpijczyków i samorządowców. W czasie trwania imprezy można było nabyć losy loterii fantowej, z której dochód zostanie przekazany na cele charytatywne. Tegoroczne "Igrzyska" uzyskały dofinansowanie ze środków Powiatu Kościańskiego i Fundacji LOTTO "Milion marzeń". Pomocy finansowej udzieliła ponadto Gmina Kościan poprzez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Nadleśnictwo Kościan, a rzeczowej samorządowcy z terenu powiatu kościańskiego oraz firmy: EuroComfort Leszno, Bejot Manieczki, Hermes Włoszakowice, Magik Pianowo, Danko Choryń. (md)

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty decoupage dla Seniorów

2016-12-01

W minionym poniedziałek w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie odbyły się kolejne warsztaty artystyczne z cyklu decoupage. W technice tej mamy do czynienia z trzema podstawowymi etapami: przygotowanie podkładu, naklejanie, lakierowanie. Podczas poniedziałkowych zajęć uczestniczki tworzyły bazę czyli przygotowywały szklane powierzchnie pod klejenie pokrywając je podkładem oraz farbą. Kolejne zajęcia obejmować będą naklejanie motywu techniką serwetkową. Warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone są w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie programu "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
„Nie bądź obojętny” Apel Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

2016-11-14

Dołączone pliki:

1) ApelINFORMACJA

2016-11-14

Punkt Pomocy Żywieniowej w Kościanie, mieszczący się przy ulicy Szpitalnej 7a, wznowił swoją działalność. Codziennie w południe, od poniedziałku do piątku, wydawana jest tam gorąca zupa oraz pieczywo. Po ciepły posiłek może się zgłosić każdy, kto tego potrzebuje.
Apel do mieszkańców Gminy Kościan

2016-11-14

MIESZKAŃCY
GMINY KOŚCIAN


Zbliża się zima, czas, w którym szczególną opieką należy otoczyć osoby, które z różnych względów często niezależnych od siebie, nie są w stanie zapewnić sobie bezpiecznych warunków egzystencji.
W okresie zimowym grupami szczególnie wrażliwymi są osoby samotnie mieszkające, starsze, niesamodzielne, niepełnosprawne, bezdomne.
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o współpracę z pracownikami socjalnymi i szczególne zwrócenie w tym czasie uwagi na osoby, które potrzebują pomocy, aby przetrwać bezpiecznie okres zimowy.
W razie niepokojących sygnałów proszę o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie.

Telefon:
65 512 35 43
65 512 07 26


Kierownik
Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie
Bożena Lewińska


Rozeznanie rynku dotyczące świadczenia usług fizjoterapeuty/masażysty

2016-11-10

W związku z realizacją Projektu „Tęcza” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, prosimy o przedstawienie informacji dotyczącej kosztów świadczenia usług fizjoterapeuty/masażysty dla 4 osób niepełnosprawnych.
Szczegółowy zakres usługi:
- Opieka rehabilitacyjna nad osobami niepełnosprawnymi,
- Prowadzenie rehabilitacji indywidualnej dostosowanej do schorzenia,
- Wykonywanie zabiegów z zakresu masażu,
- Edukacja rodziny osoby niepełnosprawnej w zakresie rehabilitacji ruchowej.
Warunki współpracy:
1.Umowa cywilno-prawna realizowana na terenie Gminy Kościan w miejscu zamieszkania osób niepełnosprawnych.
2.Fizjoterapeuta/masażysta będzie świadczył usługi z zakresu rehabilitacji dla 4 osób niepełnosprawnych w okresie 20 miesięcy. Każda osoba niepełnosprawna otrzyma 30 godz. masażu.
3.W cenie za 1 godz. musi być uwzględniony dojazd własnym środkiem transportu do miejsca zamieszkania uczestników projektu na terenie Gminy Kościan.
4.Termin realizacji usługi z zakresu rehabilitacji: od listopada 2016 r. do czerwca 2018 r., w ilości średnio 6 godzin miesięcznie (ogólnie w trakcie trwania umowy 120 godzin).
Wymagania:
1. ukończone studnia na kierunku fizjoterapia,
2. doświadczenie w prowadzeniu rehabilitacji osób niepełnosprawnych,
3. prawo jazdy oraz własny pojazd,
4. dyspozycyjność w godzinach dopołudniowych i popołudniowych,
5. doświadczenie w pracy rehabilitanta/masażysty – min. 12 miesięcy.
Wymagane dokumenty:
1. Informacja o kosztach realizacji usługi (kwota brutto za 1 godzinę usługi)
2. CV z opisem posiadanego doświadczenia.
3. Dyplomy bądź inne tego typu dokumenty potwierdzające kwalifikacje oraz uprawnienia.
Informację dotyczącą kosztów realizacji brutto oraz pozostałe wymagane dokumenty proszę przesłać na adres kamilakuczynska@gminakoscian.pl lub dostarczyć do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, w terminie do 18 listopada 2016 r. do godz. 15.15. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie GOPS w Kościanie.

Dołączone pliki:

1) Rozeznanie rynku dotyczące świadczenia usług fizjoterapeuty/masażysty
2) Rozeznanie rynku dotyczące świadczenia usług fizjoterapeuty/masażystyProjekt partnerski „Tęcza”

2016-11-08

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przystąpił do realizacji projektu partnerskiego „Tęcza” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu operacyjnego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 7: Włączenie społeczne, Działanie 7.2. Usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 7.2.1. Usługi społeczne - projekty pozakonkursowe realizowane przez jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem wiodącym projektu jest Powiat Kościański (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie). Podmioty zaangażowane w realizację projektu: Gmina Miejska Kościan (Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie), Gmina Kościan (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie), Gmina Śmigiel (Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu), KOSS Kościańska Operatywna Spółdzielnia Socjalna. Przedmiotem projektu będzie realizacja działań z zakresu wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej oraz z zakresu dostępu do usług opiekuńczych i asystenckich dla osób niepełnosprawnych. (…) czyt. całość w załączniku.
Dołączone pliki:

1) Projekt partnerski „Tęcza”
   Zobacz także: Aktualności - archiwum (18-374 z 374)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji