Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2017-04-25
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Kwiecień 2017
  Aktualności

Artystyczna Wielkanoc

2017-04-14

Warsztaty rękodzieła artystycznego stanowią jedno z działań zaplanowanych w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Okres przedświąteczny to dla członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie czas aktywności związanej z tworzeniem wielkanocnych ozdób. Tegoroczne dekoracje tworzone były przy udziale styropianowych jajek oraz kolorowych wstążek. Podczas marcowych warsztatów Panie poznały technikę tworzenia kwiatków i listków, z kolei cykl kwietniowych zajęć obejmował wykonywanie pięknych świątecznych jajek.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wielkanocne warsztaty artystyczne

2017-04-14

W minionym tygodniu w Klubie Seniora w Choryni odbyły się kolejne zajęcia artystyczne z cyklu "Twórczy Senior". Warsztaty obejmowały tworzenie wielkanocnych jajek przy użyciu styropianowych jajek i satynowych wstążek. Zajęcia prowadzone są w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie programu "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Życzenia wielkanocne

2017-04-14

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) Życzenia wielkanocneStroiki Wielkanocne w Klubie Seniora w Wyskoci

2017-03-28

Seniorki i ich Przyjaciółki z Wyskoci spotykały się na pracach twórczych. Celem spotkań było wykonanie stroików wielkanocnych. Na pierwszym spotkaniu wykonaliśmy miniaturowe drzewka z gałązek brzozy z motywami wielkanocnymi, a na drugim spotkaniu były wykonywane koszyczki z gałązek wierzby . Do uzupełnienia koszyczków użyliśmy artykułów zakupionych oraz własnoręcznie zrobionych z wełny i nici.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Ustawa „Za życiem”

2017-03-22

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 4 listopada 2016 o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. z 2016 r. poz.1860) w zakresie kompleksowego wsparcia kobiety w ciąży oraz jej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem kobiety w ciąży powikłanej lub kobiety rodzącej dziecko, u którego zdiagnozowano w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu - Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało Informator „Za Życiem”.
Informator skierowany jest do kobiet w ciąży i rodziców dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie oraz nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka albo w czasie porodu. Zawiera on wiadomości na temat świadczeń zdrowotnych i socjalnych, z których będzie mogła skorzystać kobieta w ciąży oraz rodzina dziecka wymagającego szczególnej opieki ze względu na stan zdrowia.
Wszelkie szczegóły w załączonym do niniejszej wiadomości "informatorze".

Dołączone pliki:

1) Ustawa „Za życiem”W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

2017-03-21

Seniorki z racockiego Klubu "Złota Jesień" rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Do przystrojenia domu można wykorzystać tradycyjne metody, członkinie Klubu wyraziły jednak zainteresowanie poznania nowych sposobów tworzenia dekoracji. Podczas wczorajszych zajęć twórczych Panie poznały technikę pokrywania wstążką jajka ze styropianu. Podczas następnych zajęć członkinie poznają metodę tworzenia kwiatków ze wstążek, która stanowić będzie kolejny etap zdobienia. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach adresowanego do seniorów programu "Jesień życia - radość bycia". Kolejne zajęcia zaplanowano na 27 marca 2017 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty decoupage w Klubie Seniora „Złota Jesień” w Racocie

2017-03-20

W poniedziałek 13 marca 2017 r. w racockiej sali Zacisze odbyły się zajęcia z cyklu Twórczy Senior. Warsztaty skierowane były do członkiń Klubu Seniora „Złota Jesień”. Cykl tegorocznych zajęć rękodzieła artystycznego rozpoczął się 6 marca br. Podczas zajęć uczestniczki tworzyły dekoracje za pomocą znanej już bardzo dobrze technice decoupage, polegającej na przyklejeniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru. Warsztaty twórcze prowadzone są w ramach programu pn. „Jesień życia – radość bycia”.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty twórcze w Klubie Seniora w Choryni

2017-03-20

W ramach programu pn. „Jesień życia - radość bycia” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniach 7 i 16 marca 2017 r. w Gościńcu Choryń odbyły się warsztaty twórcze. Zajęcia poprzedzone zostały spotkaniem organizacyjnym, podczas którego ustalona została tematyka i częstotliwość spotkań. W warsztatach uczestniczyli członkowie Klubu „Złoty Kłos” oraz mieszkańcy Choryni i okolic, którzy wyrazili chęć udziału. Zajęcia obejmowały tworzenie dekoracji z filcu, których wykonanie to przyjemne i twórcze spędzenie wolnego czasu.
Kolejne spotkanie, podczas którego wykonywane będą ozdoby wielkanocne, zaplanowano na 29 marca br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówienia

2017-03-17

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na świadczenie usług zorganizowania i przeprowadzenia dla uczestników projektu „Tęcza” (osób dorosłych oraz dzieci) Warsztatów psychologicznych wyjazdowych dla rodziców i dzieci w ramach projektu „Tęcza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wybrana została oferta Wykonawcy (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówieniaWarsztaty "Profilaktyka zagrożeń" dla dzieci i młodzieży

2017-03-17

W dniach 15 i 16 marca br. w ramach projektu "Tęcza" odbywały się warsztaty "Profilaktyka zagrożeń" adresowane do dzieci i młodzieży. Projekt "Tęcza"jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W zajęciach uczestniczyło 10 dzieci. Celem warsztatów było podniesienie poziomu zdolności dostrzegania przez dzieci i młodzież zagrożeń społecznych oraz wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu i innych mediów cyfrowych. W trakcie zajęć omówione zostały m. in. mechanizmy zagrożeń, cyberprzemoc, zagadnienia związane z zawieraniem znajomości z nieznajomymi, zagrożenia związane z grami komputerowymi, sposoby skutecznego odmawiania oraz prezentowania postawy asertywnej. Warsztaty odbywały się w Ośrodku Kształcenia w Kościanie przy ul. Dworcowej 2.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Podkoziołek u Seniorów w Turwi

2017-03-09

W imprezie zorganizowanej przez Zarząd Klubu obchodziliśmy minione Walentynki oraz zbliżające się Ostatki czyli Podkoziołek. Panowie oznaczeni zostali emblematem koziołka a Panie serduszkiem. W walczyku każdy tańczący mógł zdobyć czekoladowe serduszko no i oczywiście przytulać do siebie serduszkowe Panie, a Panie szybko odnalazły swojego koziołka. Humory dopisywały. Nie zabrakło wodzirejów, którzy przygotowali sobie pomysłowe stroje i bawili wszystkich w korowodach i kółeczkach. W trakcie zabawy można było zjeść nie tylko ciasto i owoce ale także konkretne jadło: kiełbasę, bigos oraz przekąski. Przygrywał zespół Delgado, który wspaniale zabawiał seniorów. Na zabawie pojawili się Seniorzy w kapeluszach, czapeczkach oraz maskach. Było balowo, kolorowo ale przede wszystkim wesoło. Słychać było opinie – szkoda, że na taki Podkoziołek musimy czekać aż rok.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówienia

2017-03-03

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na świadczenie usług zorganizowania i przeprowadzenia warsztatów dla uczestników projektu „Tęcza” (osób dorosłych oraz dzieci):
Część I Warsztaty „Profilaktyka zagrożeń”
Część II Warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży
Część III Warsztaty psychologiczne dla rodziców
Część IV Warsztaty psychologiczne wyjazdowe dla rodziców i dzieci w ramach projektu„Tęcza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wybrana została oferta Wykonawcy (…). czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) strona 1
2) strona 2ROZEZNANIE DOSTĘPNEJ OFERTY RYNKOWEJ

2017-03-03

W związku z realizacją Projektu „Tęcza” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług określonych w przedmiocie zamówienia. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia usługi. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Warsztatów psychologicznych wyjazdowych dla rodziców i dzieci - uczestników projektu „Tęcza”. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) strona 1
2) strona 2
3) strona 3
4) strona 4
5) załącznik nr 1
6) załącznik nr 2ROZEZNANIE DOSTĘPNEJ OFERTY RYNKOWEJ

2017-02-21

W związku z realizacją Projektu "Tęcza" w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług określonych w przedmiocie zamówienia. Przewiduje się możliwość składania ofert częściowych na realizacje poszczególnych części zamówienia. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia usługi.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów dla uczestników projektu "Tęcza": osób dorosłych oraz dzieci.(...) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) strona 1
2) strona 2
3) strona 3
4) strona 4
5) strona 5
6) strona 6
7) strona 7
8) załącznik nr 1
9) załącznik nr 2Wieczór gier - Seniorzy z Wnukami w Wyskoci

2017-01-26

23.01.2017r. w salce w Wyskoci odbyło się spotkanie Seniorów z Wnukami przy grach towarzyskich tj. kości, remik, karty, kółka oraz gry planszowe. Wnuki wręczyły Babciom i Dziadkom z okazji ich święta piękne serduszka z życzeniami. Wśród zabawy i śmiechu oraz przy ciastku i kawie mile spędziliśmy czas.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Informacja o podwyższeniu wysokości kwoty świadczenia pielęgnacyjnego od 1 stycznia 2017 r.

2017-01-19

W dniu 14 listopada 2016 roku w Monitorze Polskim (M.P. z 2016 r. poz. 1103) ukazało się Obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 listopada 2016 r.
w sprawie kwoty świadczenia pielęgnacyjnego w roku 2017.
Od 1 stycznia 2017 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wynosi 1406,00 zł miesięcznie.

   Zobacz także: Aktualności - archiwum (17-389 z 389)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji