Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2016-08-26
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Sierpień 2016
  Aktualności

ZASIŁEK RODZINNY – NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2016/2017

2016-08-22

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że można pobierać wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2016/2017. Wypełnione wnioski wraz z kompletem dokumentów przyjmowane będą od dnia 1 września 2016 r.

Dołączone pliki:

1) ZASIŁEK RODZINNY – NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2016/2017FUNDUSZ ALIMENTACYJNY

2016-08-01

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY na nowy okres świadczeniowy (2016/2017)

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że przyjmowane są wnioski o przyznanie świadczeń z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO na nowy okres świadczeniowy 2016/2017 (od 01-10-2016 roku do 30-09-2017 roku).

Dołączone pliki:

1) FUNDUSZ ALIMENTACYJNYRodzina 500 plus – wnioski do 1 lipca z wyrównaniem

2016-06-08

Jeśli złożymy poprawnie wypełniony wniosek o „Rodzina 500 plus” do 1 lipca włącznie to otrzymamy pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Po tym czasie świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym złożymy wniosek.

Dołączone pliki:

1) Rodzina 500 plus – wnioski do 1 lipca z wyrównaniemFilcowe dekoracje

2016-06-01

Fotorelacja z zajęć twórczych, które odbyły się w dniu 30.05.2016r. w Klubie Seniora w Racocie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wiosenne warsztaty w Klubie Seniora w Racocie

2016-05-17

Członkinie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Racocie spotkały się wczoraj na warsztatach rękodzieła artystycznego obejmujących wykonywanie ozdób z filcu. Było to już drugie spotkanie w ramach cyklu zajęć, których głównym bohaterem był filc. Materiał ów stał się konstruktem do tworzenia pięknych ozdób. Efektem warsztatów są kolorowe ptaszki, motyle, sowy oraz kwiaty. Zajęcia twórcze prowadzone są w ramach programu „Jesień życia – radość bycia” a odbywają się w sali „Zacisze” w Racocie.
Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Seniorzy z Gminy Kościan na Targach VIVA SENIORZY!

2016-05-17

W dniach 22 i 23 kwietnia 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów
Poznańskich odbyła się siódma edycja targów dla Seniorów pod nazwą ”Viva Seniorzy!”. Do tej pory targi senioralne realizowane były pod nazwą „Aktywni 50+”.
Pierwszego dnia targów grupa 88 Seniorów z Gminy Kościan uczestniczyła w przygotowanych dla nich różnorodnych warsztatach, pokazach i koncertach. Targi umożliwiły również zapoznanie się z ofertą organizacji pozarządowych i innych jednostek, które działają na rzecz osób dojrzałych i starszych oraz podejmują starania w celu ich aktywizacji. Hasłem przewodnim tegorocznych targów było: Aktywność, Zdrowie oraz Profilaktyka. Podczas uroczystego otwarcia odbył się koncert jazzowy zespołu Dixie Company. Seniorzy uczestniczyli także w koncercie „Lata dwudzieste, lata trzydzieste” w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz występie Andrzeja i Mai Sikorowskich.
Targi VIVA Seniorzy! zrealizowane zostały we współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Miasta Poznań oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Współorganizatorami imprezy był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych, natomiast za oprawę kulturalną odpowiedzialny był Teatr Muzyczny w Poznaniu.
Wyjazd Seniorów na targi zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu pn. „Jesień życia – radość bycia”.
Seniorzy z Turwi wciąż aktywni

2016-05-17

Rok 2016 Klub Złotej Jesieni w Turwi rozpoczął działalność spotkaniem sprawozdawczo – wyborczym. Przedstawiono działalność Klubu oraz sprawozdanie komisji rewizyjnej za okres 2 minionych lat. Zarządowi udzielono absolutorium. W wyborach wybrano zastępcę przewodniczącego Panią Donatę Grzymisławską oraz wybrano członka zarządu Panią Annę Sokół. Dotychczasowi członkowie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej pozostali bez zmian.
W m-cu styczniu zorganizowano integracyjny Bal Seniora: Klub Złotej Jesieni – Rada Rodziców Szkoły Filialnej w Turwi.
W m-cu lutym z okazji Podkoziołka Zarząd Klubu ze względu na brak możliwości spotkania wszystkich członków ufundował każdemu Seniorowi humorystyczny upominek, który został doręczony przez Anię Woźną – klubowego listonosza.
W dniu 6 marca br. 50 – osobowa grupa Seniorów wyjechała do Ponieca na koncert Teresy Werner.
8 marca br.2Klub Złotej Jesieni spotkał się z okazji Dnia Kobiet. Organizacją Święta zajęli się panowie. Każda Pani otrzymała kwiatek, czekoladę i serduszko. Spotkanie odbyło się przy kawie. Nie zapomnieliśmy również o Panach z okazji Dnia Mężczyzn. Wspaniałą niespodziankę dla Panów ufundowały Panie Barbara Stróżyńska i Krystyna Krychowska wręczając każdemu Panu tłuczek do mięsa z napisem: “Wybij sobie prezent z głowy”. Pomysł wywołał burzę śmiechu a Panowie wspominają prezent do dziś.
W m-cu marcu br. przygotowywaliśmy różne gadżety związane ze Świętami Wielkanocnymi.
20 marca br. w Niedzielę Palmowa odbyło się spotkanie przedświąteczne naszego Klubu. Przy tradycyjnie zastawionych stołach wielkanocnymi daniami zasiedli nie tylko Seniorzy ale i zaproszeni goście. Miłą niespodzianką był koncert w wykonaniu rodziny z Ukrainy Państwa Stepanoviczów. Śpiewali i garli wszyscy, tzn. siedmioro dzieci w wieku od 3 – 16 lat oraz ich rodzice. Z przyjemnością wysłuchaliśmy pieśni, które wykonywali naprawdę profesjonalnie a także podziwialiśmy tak uzdolnioną muzycznie i pełną wzajemnej miłości rodzinkę.
W m-cu kwietniu br. 12 – osobowa grupa Seniorów uczestniczyła w Targach Aktywni 50+ Poznań.
Między spotkaniami ogólnymi odbywają się warsztaty muzyczne zespołu Turewianki.
Kwietniowe spotkanie wszystkich Seniorów Klubu upłynęło pod hasłem: “Dla każdego coś miłego”. Każdy Senior mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sportowych a także w grach planszowych. Spotkanie rozpoczął pokaz walki Taekwondo w wykonaniu Adama Płocieniaka i Bartka Wadowca, wnuków Seniorów zasiadających na sali. W konkurencjach sportowych ćwiczyli Seniorzy sprawni fizycznie. Puchar zwycięscy rozgrywek sportowych Klubu Seniora zdobyła Pani Barbara Stróżyńska. W rozgrywkach gier planszowych puchar zdobyła Pani Maria Łabędzka.
W organizacji spotkań Klubu Seniora pomagają nam członkowie Rady Sołeckiej a także młodzież: wnuczki i wnukowie Seniorów. Na ostatnim spotkaniu młodzież wykazała dużą aktywność a także dużą pomoc podczas sportowych rywalizacji.
Każde spotkanie odbywa się przy kawie, nie raz przy kurczaku i kiełbasce z grilla: nie brakuje śpiewu, humoru, tańca – po prostu bawimy się.
Teraz przygotowujemy się do atrakcyjnego spotkania majowego.
/Janina Wesołek/
Przewodnicząca KlubuDołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

   Zobacz także: Aktualności - archiwum (8-468 z 468)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji