Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2017-11-19
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Listopad 2017
  Aktualności

Fotorelacja z warsztatów tworzenia dekoracji techniką decoupage w Klubie Seniora w Racocie

2017-11-10

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty dla dzieci i młodzieży

2017-11-10

W ramach projektu "Tęcza" 12-osobowa grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w warsztatach psychoedukacyjnych. Celem warsztatów było budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby oraz nabywanie prawidłowych wzorców w relacjach społecznych. Podczas 12-godzinnego cyklu spotkań warsztatowych grupa uczestniczyła w zajęciach rozwijających umiejętność współpracy i komunikacji interpersonalnej oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami. Zajęcia były przeplatane słowem i zabawami ruchowymi. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w zajęciach. Spotkania prowadzone były przez psychologa i odbywały się w Ośrodku Kształcenia w Kościanie przy ul. Dworcowej 2. Projekt "Tęcza" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego funduszu społecznego. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty kompetencji opiekuńczo - wychowawczych

2017-11-10

W dniach 21-22.10.2017 r. oraz 3-4.11.2017 r. uczestnicy projetu "Tęcza" brali udział w spotkaniach warsztatowych mających zwiększać kompetencje opiekuńczo-wychowawcze. W zajęciach uczestniczyło 8 rodziców. Celem spotkań warsztatowych było zwrócenie uwagi rodziców na wpływ postaw rodzicielskich na relacje z dzieckiem, korzystanie z systemu wzmocnień pozytywnych oraz wyznaczania dziecku granic. Rodzice otrzymali też wskazówki dotyczące porozumiewania się w rodzinie oraz roli pochwał w wychowaniu. Uczestnicy zostali wyposażeni w pomocnicze materiały szkoleniowe. Wykonawcą usługi szkoleniowej był Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Leszno, natomiast zajęcia odbywały się w Ośrodku Kształcenia przy ul. Dworcowej 2 w Kościanie. Warsztaty zrealizowano w ramach projektu "Tęcza"współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Apel do mieszkańców Gminy Kościan

2017-11-08

Zbliża się zima, czas, w którym szczególną opieką należy otoczyć osoby, które z różnych względów często niezależnych od siebie, nie są w stanie zapewnić sobie bezpiecznych warunków egzystencji.
W okresie zimowym grupami szczególnie zagrożonymi są osoby samotnie mieszkające, starsze, niesamodzielne, niepełnosprawne, bezdomne.
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o współpracę z pracownikami socjalnymi i szczególne zwrócenie w tym czasie uwagi na mieszkańców Waszych miejscowości, którzy nie są w stanie zapewnić sobie ciepłego schronienia i posiłku.
W razie niepokojących sygnałów proszę o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie.
Telefon:
65 512 35 43
65 512 07 26
X-Lecie Klubu Seniora "Wrzos" w Wyskoci

2017-10-24

5.10.2017 w salce w Wyskoci Seniorzy obchodzili Jubileusz X-Lecia Klubu Seniora "Wrzos". Na początek zaproszeni Goście i Członkowie Klubu wysłuchali sprawozdania, następnie były życzenia i gratulacje. Kolejnym elementem spotkania była część artystyczna w wykonaniu uczennic oraz śpiewanie piosenek biesiadnych przez grupę Seniorów. Uśmiech i radość panowały na ustach uczestników. Jubileusz odbył się na wesoło, Gościom i Członkom Klubu bardzo dziękuję za przybycie na uroczystość.
Przewodnicząca Klubu Seniora "Wrzos" w Wyskoci Małgorzata Skałecka

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty decoupage

2017-10-19

W miniony poniedziałek tj. 9 października 2017 r. w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie rozpoczął się cykl warsztatów zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Cotygodniowe zajęcia obejmują tworzenie dekoracji z wykorzystaniem motywów serwetkowych. Seniorki wykonywały już decoupage na wosku. Aktualnie warsztaty obejmują decoupage na drewnie. Wykonane z drewna tacki, kuferki, chusteczniki, serwetniki i podstawki zdobione są przy użyciu techniki decoupage. Kolejne zajęcia zaplanowano na 23 października br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Bezpieczeństwo Seniorów - prelekcja w Darnowie

2017-10-19

W czwartek 12.10.2017 r. w świetlicy w Darnowie odbyło się, adresowane do członków Klubu Seniora, spotkanie "Bezpieczny Senior". Zostało ono zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Podczas spotkania aspirant Izabela Czerwińska z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie przedstawiła prelekcję na temat bezpieczeństwa osób starszych. Seniorom zaprezentowany został film ukazujący oszustów działających metodą "na wnuczka". Omówione zostały również zagrożenia, na które narażone są osoby starsze oraz kilka zagadnień związanych z ruchem drogowym. Uczestnicy spotkania podzielili się informacjami dotyczącymi przedstawianej tematyki, jakich doświadczyli osobiście. Na zakończenie prelegentka udzielała odpowiedzi na indywidualne pytana Seniorów.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zasady udzielania pomocy poszkodowanym

2017-10-09

Zasady udzielania pomocy poszkodowanym
Życzenia z okazji międzynarodowego Dnia Osób Starszych

2017-09-29

Dołączone pliki:

1) Życzenia z okazji międzynarodowego Dnia Osób StarszychZawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówienia

2017-09-29

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na świadczenie usług fizjoterapeuty/masażysty dla 3 osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Tęcza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wybrana została oferta Wykonawcy (…). Czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówieniaWarsztaty scrapbookingu

2017-09-28

W miniony poniedziałek tj. 25 września 2017 r. w Racocie odbyły się kolejne warsztaty scrapbookingowe. Spotkanie, skierowane dla członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień", zaowocowało powstaniem kartek okolicznościowych. Podczas wcześniejszych zajęć Seniorki poznały zagadnienia z zakresu scrapbookingu, stosowanych materiałów, narzędzi i dodatków.Do wykonania kartek Panie wykorzystały papiery w pastelowej kolorystyce, drewniane elementy zdobnicze oraz dziurkacze. Wykonane kartki stanowić będą oryginalną oprawę życzeń przekazywanych Solenizantom i Jubilatom a niektóre będą służyć jako zaproszenie. Warsztaty prowadzone były przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Seniorzy z Gminy Kościan na imprezie "Wielkopolska Wieś Zaprasza"

2017-09-28

W niedzielę 24 września 2017 r. grupa seniorów z Wyskoci, Racotu i Starego Lubosza uczestniczyła w imprezie "Wielkopolska Wieś Zaprasza", która odbywała się w Centrum Wystawowo Edukacyjnym w Gołaszynie.Uczestniczyły w nim Koła Gospodyń Wiejskich z subregionu leszczyńskiego, które prezentowały swoje osiągnięcia i dorobek, zarówno gastronomiczny, jak i artystyczny. Odbyły się konkursy: "Warzywa i owoce na naszych stołach", "Ciasta - przepisy naszych babć" oraz konkurs kulinarny dla młodzieży ponadgimnazjalnej powiatu rawickiego "Kiełbaski rawickie". Można było również posłuchać występu artystycznego zespołu folklorystycznego "Gołaszyniacy" z Gołaszyna oraz tanecznego "Marynia" ze Święciechowy.Członkinie Klubu Seniora "Złota Jesień" z Racotu zaprezentowały prace rękodzieła artystycznego, wykonane podczas zajęć "Twórczy Senior"organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Wszystkie prezentowane prace artystyczne Seniorki tworzyły własnoręcznie podczas spotkań warsztatowych.Stoisko racockiego Klubu Seniora spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających.Organizatorami imprezy był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Wielkopolska Izba Rolnicza, Gmina Bojanowo oraz Starostwo Powiatowe w Rawiczu.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Rozeznanie rynku dotyczące świadczenia usług fizjoterapeuty/masażysty

2017-09-19

W związku z realizacją Projektu „Tęcza” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług fizjoterapeuty/masażysty dla 3 osób niepełnosprawnych. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia usługi. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Rozeznanie rynku
2) Formularz ofertowy
   Zobacz także: Aktualności - archiwum (14-421 z 421)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji