Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2017-07-26
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Lipiec 2017
  Aktualności

INFORMACJA w sprawie Programu „RODZINA 500+”

2017-07-24

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie uprzejmie informuje, że wnioski na świadczenia wychowawcze, na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 będą wydawane w tutejszym Ośrodku – od dnia 01 sierpnia 2017 r.
Dodatkową informację w tej sprawie można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, ul. Młyńska 15 w godzinach urzędowania, pokój nr 9 na parterze oraz pod numerem telefonu: 65 512-07-26; 65 512 35 43.
Więcej informacji w załączniku.

Dołączone pliki:

1) INFORMACJA „RODZINA 500+”Zakończenie warsztatów decoupage na wosku

2017-07-19

W miniony poniedziałek 17.07.2017 r. zakończył się prowadzony w Klubie Seniora „Złota Jesień” w Racocie cykl zajęć tworzenia dekoracji decoupage na wosku. Warsztaty prowadzone były w ramach programu „Jesień życia - radość bycia” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Podczas kilku spotkań Seniorki z Racotu uczyły się zdobienia świec metodą decoupage polegająca na przyklejaniu motywu z serwetki dekoracyjnej. Zdjęcia własnoręcznie wykonanych przez Seniorki prac znajdują się na w galerii.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Rękodzieło artystyczne w Klubie Seniora w Racocie

2017-07-14

Fotorelacja z zajęć twórczych, które odbyły się 3 i 10 lipca br. w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Ważne! Nowy adres e-mail

2017-06-30

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że od 01 lipca 2017 r. zmienia się adres e-mail naszego Ośrodka, dlatego wszystkie wiadomości proszę kierować na adres: gops@gopskoscian.pl
Warsztaty decoupage na wosku w Klubie Seniora w Racocie

2017-06-27

W ramach programu "Jesień życia - radość bycia", który realizowany jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie największym zainteresowaniem cieszą się warsztaty "Twórczy Senior". Wczoraj tj.26.06.2017 r. w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie odbyły się warsztaty obejmujące ręczne zdobienie świec czyli decoupage na wosku. Seniorki poznały jak w łatwy i szybki sposób wykonać dekorację na świeczce. Członkinie racockiego Klubu Seniora bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach twórczych, podczas których poznają sposoby i techniki tworzenia ozdób oraz przedmiotów dekoracyjnych.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Ozdoby z satynowych wstążek

2017-06-27

W ubiegłym tygodniu w racockim Klubie Seniora zakończył się cykl zajęć obejmujący wykonywanie dekoracji z satynowych wstążek. Cykl ten obejmował 9 spotkań warsztatowych, podczas których tworzone były różnokolorowe satynowe dekoracje. W trakcie zajęć powstały m.in. kwiatowe kompozycje w naczyniach i koszyczkach, kwiaty do wazonów, bukiety, broszki, ozdoby do gumek i spinek oraz opaski do włosów. Seniorki wykazały się dużą pomysłowością w tworzeniu swoich prac. Warsztaty odbywały się w sali Zacisze w Racocie. Zaplanowano już kolejne warsztaty artystyczne, podczas których tworzone będą świece zdobione techniką decoupage.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Fotorelacja z zajęć twórczych w Klubie Seniora w Racocie w dn. 5 i 12 czerwca 2017r.

2017-06-13

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Dzień ustawowo wolny

2017-06-09

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że dzień 16 czerwca 2017 r. w tut. Ośrodku jest dniem wolnym od pracy. Ustanowienie dnia wolnego nastąpiło w związku z przypadającym w sobotę 11 listopada 2017 r. świętem będącym dniem ustawowo wolnym od pracy.

W związku z powyższym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniu 16 czerwca 2017 r. będzie nieczynny. Przepraszamy.
XV Festiwal Piosenki Seniorów z udziałem Seniorów z Turwi

2017-06-01

Miło nam poinformować, iż Zespół Turewianki działający w ramach Klub Seniora Złotej Jesieni w Turwi odniósł podwójny sukces podczas XV Festiwalu Piosenki Seniorów "Idźcie i głoście", który odbył się 24 maja 2017 r. w Szamotułach. W jubileuszowym festiwalu Zespół Turewianki zajął I miejsce w konkursie prezentacja zespołów oraz otrzymał wyróżnienie w kategorii chórów. Laureatom z Turwi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Aktywnie i artystycznie w Racocie

2017-06-01

W miniony poniedziałek tj. 29.05.2017 r. Seniorki z Klubu Seniora "Złota Jesień" po raz kolejny spotkały się na zajęciach artystycznych. Grupa członkiń racockiego Klubu Seniora od dłuższego czasu uczestniczy w warsztatach, podczas których tworzone są satynowe kwiaty a z nich różnego rodzaju dekoracje. Warsztaty rękodzieła artystycznego realizowane są w ramach programu "Jesień życia - radość bycia" a prowadzi je pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie p. Kamila Kuczyńska.Warsztaty odbywają się w sali "Zacisze" w Racocie. Kolejne spotkanie zaplanowano na 5 czerwca br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Drugie życie plastikowej butelki

2017-06-01

W ramach programu "Jesień życia - radość bycia", we wtorek 30 maja br. w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni zakończył się cykl zajęć twórczych z zakresu kreatywnego recyklingu. W ramach warsztatów Seniorki zajmowały się recyklingiem od strony praktycznej, tworzyły bowiem przedmioty ozdobne z tego, co zazwyczaj postrzegamy jako śmieci i wyrzucamy. W trakcie kilku zajęć, z plastikowych butelek po napojach, tworzone były pojedyncze elementy by ostatecznie powstały kompozycje kwiatowe. Warsztaty artystyczne odbywały się w Gościńcu w Choryni. Celem zajęć było aktywne spędzenie czasu wolnego oraz ukazanie możliwości kreatywnego wykorzystania surowców wtórnych.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Sukces Zespołu Turewianki z Turwi

2017-06-01

Dnia 24 maja 2017 r. Zespół Turewianki uczestniczył w Jubileuszowym XV Festiwalu Piosenki Seniorów Szamotuły 2017 zorganizowanym przez Dom Dziennego Pobytu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.Współorganizatorem był Urząd Powiatu Szamotulskiego, Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, Szamotulski Ośrodek kultury, wiele innych lokalnych organizacji i firm oraz wolontariusze z różnych stron Polski. W Festiwalu wzięły udział chóry i zespoły Ziemi Lubuskiej, Mazowieckiej oraz Wielkopolski. Hasłem przewodnim Festiwalu były słowa Papieża Franciszka "Idźcie i głoście". Impreza odbyła się w hali sportowo - widowiskowej Nałęcz. Zespoły zasiadły przy wspaniale nakrytych i ozdobionych stolikach. Każdy uczestnik otrzymał plakietkę oraz mógł skorzystać z licznych atrakcji: loterii fantowej, kawiarenki, zapoznać się z piękną wystawą prac a także zdjęć i folderów obrazujących historię 15-letnich festiwalowych zmagań. Każdy zespół lub chór, zgodnie z regulaminem Festiwalu, wykonał 3 utwory: religijny, patriotyczny i ludowy. Występy zespołów oceniało 6-osobowe jury. W przerwach przesłuchań każdy uczestnik otrzymał śniadanie, obiad, kawę, ciasto oraz słodycze. Należy podkreślić, że do naszego występu uczestniczki przygotowały się profesjonalnie: uplotły piękne wianki, koszyczki oraz kapelusze z polnych kwiatów, bo o nich śpiewały w wykonywanej piosence pt. "Polskie kwiaty". Po jej wykonaniu swoje prace wręczyły jurorom, zaproszonym gościom oraz organizatorom. Zespół w utworze ludowym "Tańcuj, tańcuj" połączył śpiew z układem rytmicznym. Nie brakowało słów uznania za wykonanie naszego repertuaru jurorom, gościom a także seniorom innych zespołów. Turewianki na24 zespoły w prezentacji zajęły I miejsce, zdobyły również wyróżnienie w kategorii chórów. Słowa uznania i podziękowania należą się wykonawcom za systematyczne uczestnictwo w próbach i ogromne zaangażowanie. Nie mały wkład pracy w przygotowanie Zespołu wraz z słowami podziękowania należą się Panu Henrykowi Dobrasiowi - akompaniatorowi, Panu Dominikowi Matelskiemu - prowadzącemu część wokalno - rytmiczną a także Pani Janinie Wesołek, która bezinteresownie przez 10 lat pełni różne funkcje w zależności od charakteru imprezy. Jest nie tylko instruktorem, opiekunem ale przede wszystkim założycielką i duszą Zespołu. Przewodnicząca Klubu Seniora Złotej Jesieni w Turwi J.Wesołek

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Radość tworzenia - twórcze Seniorki z Racotu

2017-05-24

W poniedziałek 15 oraz 22 maja br. w racockiej sali "Zacisze" zorganizowano kolejne zajęcia artystyczne adresowane do Seniorów. Zajęcia te odbywają się w ramach cyklu "Twórczy Senior", będącego jednym z działań realizowanych w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia". Członkinie racockiego Klubu Seniora od kilku już spotkań wykonują kwiaty z satynowych wstążek, z których następnie tworzone są różnorodne dekoracje. Kolejne warsztaty zaplanowano na 29 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty kreatywnego recyklingu w Klubie Seniora w Choryni

2017-05-24

We wtorek 23 maja br. Panie z Klubu Seniora "Złoty Kłos" w Choryni wzięły udział w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie warsztatach rękodzieła artystycznego obejmującego tworzenie dekoracji z butelek plastikowych. Podobne spotkanie odbyło się już 16 maja br., podczas którego Seniorki poznały poszczególne etapy tworzenia kwiatowej dekoracji przy użyciu butelek po napojach. Powstały wówczas kielichy kwiatowe. Wczorajsze zajęcia obejmowały malowanie kielichów kwiatowych oraz wykonywanie pręcików. Kolejny etap to scalenie poszczególnych elementów, wykonanie listków oraz połączenie w kwiatową kompozycję. Zajęcia artystyczne odbyły się w Gościńcu w Choryni. Kolejne zaplanowano na 30.05.2017 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Targi VIVA SENIORZY! z udziałem Seniorów z Gminy Kościan

2017-05-16

W piątek 12 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się VIII edycja Targów "Viva Seniorzy!", w której uczestniczyła grupa 71 Seniorów z Gminy Kościan. Uroczystego otwarcia Targów dokonali Pani Marzena Wodzińska - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz z Panem Jackiem Jaśkowiakiem - Prezydentem Miasta Poznania oraz Panem Przemysławem Trawą - Prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas otwarcia Targów nagrodzono liderów działających na rzecz osób starszych w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu Viva! Wielkopolski Senior - edycja 2017. Targi senioralne zaplanowano na 12 i 13 maja 2017 r. a towarzyszyły im liczne wykłady oraz spotkania, które podzielono na warsztaty edukacyjno - rozwojowe, warsztaty artystyczne oraz zajęcia sportowo - ruchowe. Odbyła się również Konferencja Naukowa na temat: Nowe Wyzwania technologiczne i rehabilitacyjne w opiece nad seniorami. Jak co roku, tak i w tej edycji o oprawę kulturalną zadbał Teatr Muzyczny w Poznaniu. Podczas piątkowego pobytu na Targach można było obejrzeć i posłuchać fragmentu przedstawienia pt. "Zakonnica w przebraniu" oraz spektakl muzyczny "BODO.tanga" w wykonaniu Oksany Hamerskiej i Radosława Elis z zespołem.Targi umożliwiły Seniorom poznanie różnorodnej oferty przygotowanej przez producentów, usługodawców, samorządy oraz organizacje pozarządowe. Wyjazd Seniorów na Targi zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu pn. "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Twórcze Seniorki z Racotu

2017-05-11

We wtorek 2 maja br. oraz w miniony poniedziałek 8 maja br. w sali "Zacisze"w Racocie odbyły się zajęcia artystyczne z udziałem członkiń racockiego Klubu Seniora. Były to kolejne zajęcia z cyklu tworzenia ozdób z satynowych wstążek. Warsztaty artystyczne dają Seniorom możliwość samorealizacji poprzez twórczość rękodzieła artystycznego, jak również są dobrą okazją do wzajemnej integracji i aktywnego spędzania czasu wolnego. Warsztaty realizowane są w ramach programu dla seniorów pn. "Jesień życia - radość bycia". Kolejne zajęcia w racockim Klubie Seniora zaplanowano na 15 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!

2017-05-11

W dniach 12 i 13 maja 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie nr 15 odbywać się będzie kolejna edycja targów „Viva Seniorzy!” Godziny zwiedzania: 10.00 –17.00. Bilety wstępu w cenie 10 zł (bilet jednodniowy), 14 zł (bilet dwudniowy).
Uroczyste otwarcie targów „Viva Seniorzy!” w dniu 12.05.2017 r. godz. 12.00Bilet wstępu uprawnia do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych a także w warsztatach edukacyjno - rozwojowych oraz artystycznych.
Targom „Viva Seniorzy!” towarzyszyć będą w tym roku następujące imprezy kulturalne:
Piątek, 12.05.2017 r. 12.00 -13.20 Fragment spektaklu Teatru Muzycznego w Poznaniu „Zakonnica w przebraniu”16.30 -17.30 Spektakl muzyczny „BODO… tanga” Oksana Hamerska i Radosław Elis z zespołem Sobota, 13.05.2017r. 12.00 - 13.00 Teresa Lipowska czyta wiersze Jeremiego Przybory 16.30 - 17.30 Koncert Ewy Bem.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniu 12.05.2017 r. (piątek) organizuje wyjazd grupy seniorów. Koszty przejazdu oraz biletów wstępu sfinansowane zostaną ze środków własnych GOPS Kościan. Zapraszamy do udziału!Organizatorzy targów: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!
2) Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!Relacja z zajęć twórczych w Klubie Seniora w Racocie

2017-04-28

We wtorek 25 kwietnia br. w sali "Zacisze" w Racocie odbyły się kolejne zajęcia artystyczne adresowane do członków Klubu Seniora "Złota Jesień". Cykl zajęć "Twórczy Senior" to jedno z działań realizowanych w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia". Członkinie racockiego Klubu Seniora poznały technikę a następnie wykonywały róże z satynowych wstążek. Spotkanie prowadzone było przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Panią Kamilę Kuczyńską. Kolejne zajęcia zaplanowano na 2 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty psychologiczne wyjazdowe w ramach projektu "Tęcza"

2017-04-28

W dniach od 21 do 23 kwietnia 2017 r. uczestnicy projektu "Tęcza" wzięli udział w warsztatach psychologicznych wyjazdowych. Dwudziestu uczestników wraz z dwoma opiekunami uczestniczyło w warsztatach wyjazdowych, które odbywały się w Pałacu w Będlewie Ośrodek Konferencyjny IM PAN Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew. Celem warsztatów wyjazdowych było kształtowanie i wzmacnianie prawidłowych relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Warsztaty dla dorosłych prowadzone przez panią psycholog obejmowały m.in. tematykę: roli rodzica w życiu dziecka, komunikacji interpersonalnej w relacji z dzieckiem zdrowym i niepełnosprawnym, kształtowanie u dziecka poczucia własnej wartości, rozwój psychoseksualny, radzenie sobie ze stresem. W czasie gdy rodzice brali udział w zajęciach, młodsze dzieci miały zapewnioną opiekę i zajęcia psychologiczno - rozwojowe, natomiast starsze uczestniczyły w prowadzonych przez panią pedagog warsztatach z zakresu skutecznej komunikacji, relacji w rodzinie oraz sposobów wyrażania uczuć. Osoba niepełnosprawna uczestnicząca w wyjeździe miała zapewnionego opiekuna osoby niepełnosprawnej. Część zajęć obejmująca gry i zabawy psychologiczne adresowana była zarówno dla dorosłych, jak i młodszych uczestników.Warsztaty psychologiczne wyjazdowe zostały zrealizowane w ramach projektu partnerskiego "Tęcza", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
>

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Artystyczna Wielkanoc

2017-04-14

Warsztaty rękodzieła artystycznego stanowią jedno z działań zaplanowanych w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Okres przedświąteczny to dla członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie czas aktywności związanej z tworzeniem wielkanocnych ozdób. Tegoroczne dekoracje tworzone były przy udziale styropianowych jajek oraz kolorowych wstążek. Podczas marcowych warsztatów Panie poznały technikę tworzenia kwiatków i listków, z kolei cykl kwietniowych zajęć obejmował wykonywanie pięknych świątecznych jajek.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wielkanocne warsztaty artystyczne

2017-04-14

W minionym tygodniu w Klubie Seniora w Choryni odbyły się kolejne zajęcia artystyczne z cyklu "Twórczy Senior". Warsztaty obejmowały tworzenie wielkanocnych jajek przy użyciu styropianowych jajek i satynowych wstążek. Zajęcia prowadzone są w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie programu "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Życzenia wielkanocne

2017-04-14

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) Życzenia wielkanocneSpotkanie Wielkanocne w Wyskoci

2017-04-14

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. odbyło się Wielkanocne spotkanie Seniorów połączone z prelekcją na temat bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie poprowadził Policjant pan Mariusz Wojciechowski z Kościańskiej Komendy Policji. Temat okazał się pouczający i ciekawy. Prelekcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu „Jesień życia – radość bycia”. Seniorki przygotowały wielkanocny poczęstunek. Popołudnie spędziliśmy bardzo miło i ciekawie. Przewodnicząca Klubu Seniora Małgorzata Skałecka

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Stroiki Wielkanocne w Klubie Seniora w Wyskoci

2017-03-28

Seniorki i ich Przyjaciółki z Wyskoci spotykały się na pracach twórczych. Celem spotkań było wykonanie stroików wielkanocnych. Na pierwszym spotkaniu wykonaliśmy miniaturowe drzewka z gałązek brzozy z motywami wielkanocnymi, a na drugim spotkaniu były wykonywane koszyczki z gałązek wierzby . Do uzupełnienia koszyczków użyliśmy artykułów zakupionych oraz własnoręcznie zrobionych z wełny i nici.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

   Zobacz także: Aktualności - archiwum (25-409 z 409)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji