Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2015-10-10
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Październik 2015
  Aktualności

Zdrowe zalecenia żywieniowe - prelekcja dla członków Klubu Seniora w

2015-10-07

W miniony poniedziałek tj. 5 października br. w świetlicy wiejskiej w Kokorzynie członkowie Klubu Seniora Starszych Pań i Panów spotkali się z panią dietetyk Jagodą Bzowy. Spotkanie to zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu dla seniorów pn. "Jesień życia - radość bycia". Najważniejszym punktem poniedziałkowego spotkania była prelekcja nt. żywienia osób starszych. Prelegentka omówiła najczęstsze niedobory, dotykające osoby starsze oraz zalecenia żywieniowe w różnych jednostkach chorobowych. Podkreśliła, iż jedną z miar prawidłowego odżywiania są właściwe proporcje między dostarczanymi wraz z pokarmem białkami, tłuszczami i węglowodanami. Wykład ten uzupełniony był praktycznymi przykładami oraz materiałami edukacyjnymi.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zasady skutecznej komunikacji - prelekcja w Klubie Seniora w Kiełczewie

2015-09-25

W ramach programu "Jesień życia - radość bycia" Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniu 17.09.2015 r. zorganizował dla członków
Klubu Seniora w Kiełczewie spotkanie dotyczące komunikacji interpersonalnej
Seniorów. Podczas spotkania, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Kiełczewie, członkowie Klubu Seniora wysłuchali prelekcji psychologa Pani Jagody Bzowy. Prelegentka omówiła schemat komunikacji, porozumiewanie się
werbalnie i niewerbalnie, narzędzia aktywnego słuchania. Wskazała także na
przeszkody napotykane w komunikowaniu ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji dziadków z wunkami. Uczestnikom zaprezentowano również krótki film ukazujący sposób komunikowania się osoby nieposiadającej rąk i nóg. Na zakończenie odbyła się dyskusja dotycząca sytuacji bohatera filmu i jego sposobów porozumiewania się.


Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Bezpieczeństwo Seniorów - prelekcja dla członków Klubu Seniora w Turwi

2015-09-25

Wczoraj tj. 24.09.2015 r. w Klubie Seniora w Turwi odbyły się zajęcia z cyklu "Bezpieczny Senior" w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Członkowie Klubu Seniora Złotej Jesieni uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego wysłuchali prelekcji funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Kościanie starszego aspiranta Radosława Nowaka. Przedstawione zostały zagrożenia, na które narażone są osoby starsze. Prelegent omówił metody działania oszustów oraz wskazał jak postępować w sytuacjach nagłych zagrożeń m.in. kradzieży dowodu osobistego i karty bankomatowej.
Seniorzy podzielili się informacjami na temat sytuacji nawiązujących do prelekcji,jakich doświadczyli osobiście. Na zakończenie funkcjonariusz udzielał
odpowiedzi na indywidualne pytana seniorów. Spotkanie zrealizowane zostało przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przy współpracy z Komendą
Powiatową Policji w Kościanie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Seniorki z Racotu aktywne na imprezie Wielkopolska Wieś Zaprasza

2015-09-16

W sobotę 5 września br. grupa seniorek z Klubu Seniora "Złota Jesień" z Racotu uczestniczyła w imprezie "Wielkopolska Wieś Zaprasza", która odbywała się w Centrum Wystawowo Edukacyjnym w Gołaszynie. Członkinie racockiego klubu zaprezentowały prace rękodzieła artystycznego, które wykonane zostały podczas warsztatów "Twórczy Senior" organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu "Jesień życia - radość bycia".
Organizatorami imprezy był Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Wielkopolska Izba Rolnicza, Gmina Bojanowo, Starostwo Powiatowe w
Rawiczu oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Rawiczu. Podczas sobotniego
spotkania odbywała się prezentacja działalności Kół Gospodyń Wiejskich,
pokazy kulinarne, piknik mleczarski połączony z degustacją oraz kiermasz
ogrodniczy. Można było również posłuchać i podziwiać występy artystyczne w
wykonaniu Kapeli Dudziarskiej z Krobi, zespołów ludowych "Gołaszyniacy" z
Gołaszyna i "Włościanie" z Sobiałkowa oraz Grupy Mażoretek z Leszna. Stoisko
prezentujące prace artystyczne racockich Seniorek było chętnie odwiedzane
przez zwiedzających, którzy podziwiali pomysły i ręcznie wykonane dekoracje.
Za aktywny udział w imprezie Seniorki zostały obdarowane nagrodą ufundowaną
przez organizatorów.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) Seniorki z Racotu aktywne na imprezie Wielkopolska Wieś Zaprasza
2) Seniorki z Racotu aktywne na imprezie Wielkopolska Wieś ZapraszaKwiaty z butelek w Klubie Seniora w Starym Luboszu

2015-09-16

Członkinie Klubu Seniora "Bursztyn" w Starym Luboszu spotykają się w świetlicy OSP na warsztatach artystycznych podczas których powstają kwiaty z plastikowych butelek po napojach. W minioną środę panie tworzyły kwiaty z wykonanych na poprzednich zajęciach kolorowych kielichów kwiatowych,pręcików i liści. Powstałe dekoracje będą wspaniałą ozdobą ogrodu lub domu.
Zajęcia artystyczne realizowane są przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu dla Seniorów "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Fotorelacja z warsztatów artystycznych w Klubie Seniora w Racocie

2015-09-07

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Seniorzy z Turwi zwiedzili Ziemię Lubuską

2015-09-04

W dniu 29 sierpnia 2015 r. 50 – osobowa grupa Seniorów z Turwi wyruszyła zwiedzać ciekawe zakątki Ziemi Lubuskiej. Rozpoczęliśmy od Świebodzina, gdzie w Parafii Miłosierdzia Bożego uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej w intencji pielgrzymów z Turwi a następnie udaliśmy się pod figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która wywarła na nas olbrzymie wrażenie. Żadne zdjęcie nie jest w stanie zastąpić obejrzenia Figury z bliska. Dalsza trasa zwiedzania to miejscowość Stara Wieś – Winnica Kinga. Właściciel winnicy zapoznał nas z uprawą winorośli, ich gatunkami oraz z produkcją win. Po zwiedzeniu winnicy gospodarze zaprosili nas do muzeum staroci, gdzie zastaliśmy pięknie zastawione stoły z przekąskami wyprodukowanymi przez właścicieli. Były to inne przekąski na bazie miejscowych produktów ale bardzo smaczne. Mieliśmy również okazję degustować wina wyprodukowane w winnicy na bazie miejscowych winorośli a także owoców i gronowych konfitur ich produkcji. Każdy uczestnik wycieczki mógł nabyć artykuły wytworzone w tej winnicy. Następnym etapem było przejście do Parku Krasnala w Nowej Soli umieszczonego w Księdze Rekordów Guinesa. Na koniec naszego pobytu w Nowej Soli spacerkiem przeszliśmy przez kładkę podziwiając kanał portu Odry, most podnoszony oraz Stocznię Konstal. Pogoda dopisała. Wszyscy stwierdzili, że Ziemia Lubuska jest piękna.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Informacja dotycząca konsultacji prawnych i psychologicznych

2015-09-03

Informujemy, że od 17.09.2015r. w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie, ul. Gostyńska 38, udzielane będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne wyłącznie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Będą one udzielane w każdy czwarek od godz. 15.00 do 17.00, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 65 512 02 17, kom. 669 250 002.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wakacyjne warsztaty twórcze w Klubie Seniora w Racocie

2015-08-18

Wczoraj w świetlicy OSP w Racocie odbyły się warsztaty artystyczne, w których uczestniczyły członkinie Klubu Seniora "Złota Jesień". Tym razem tworzone były papierowe kwiaty, z których w połączeniu z wiklinowymi wiankami powstaną piękne dekoracje. Poniedziałkowe zajęcia były kontynuacją rozpoczętego w poprzednim tygodniu cyklu tworzenia dekoracji przy użyciu wytłaczanek do jaj. Zajęcia prowadzone są w ramach programu "Jesień życia - radość bycia" a racocki klub seniora jest najbardziej aktywny artystycznie.
Na kolejnych warsztatach seniorki spotkają się 24.08.2015 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

2015-08-03

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących dopalaczy.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl. W 2014 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z dopalaczami.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Źródło:http://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/inne/art,7315,dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najważniejsze-numery-telefonow.html

Dołączone pliki:

1) Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonówFUNDUSZ ALIMENTACYJNY – NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2015/2016

2015-07-27

Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są wydawane od 16 lipca, a przyjmowane od dnia 1 sierpnia.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 31 października.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc październik następuje do dnia 30 listopada.
ZASIŁEK RODZINNY – NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2015/2016
Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy są wydawane od 17 sierpnia, a przyjmowane dnia 1 września.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 30 listopada.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami w okresie od dnia 1 października do dnia 30 listopada, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń przysługujących za miesiąc listopad następuje do dnia 31 grudnia.
Bezpłatne mediacje rodzinne, zajęcia i warsztaty

2015-07-07

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinom AMICI z siedziba w Poznaniu oferuje mediacje rodzinne, warsztaty dla rodziców, zajęcia dla dzieci.
Pomoc udzielana jest bezpłatnie w ramach projektu współfinansowanego ze
środków Wojewody Wielkopolskiego.
Szczegóły projektu dostępne są pod adresem: www.mediacje.poznan.pl oraz
www.stowarzyszenie-amici.pl

Kontakt od poniedziałku do piątku pod numerami telefonów: 502 142 739
(do
godziny 15.00) lub 781 195 936 (po godzinie 15.00)

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Słodki podwieczorek dla juniorów i seniorów

2015-07-07

Wczoraj odbyły się kolejne warsztaty kulinarne, w których uczestniczyły
dwa pokolenia mieszkańców Racotu. Seniorki wraz z wnukami przygotowywały
propozycję ciepłego podwieczorku w postaci gofrów. Wspólne spotkanie odbyło
się w ramach warsztatów kulinarnych będących częścią programu "Babcia, dziadek i ja!". W pierwszej części zajęć Seniorki przyrządziły ciasto i smażyły gofry. W oczekiwaniu na gofry jedna z Seniorek nauczyła dzieci kroków tanecznych do piosenki "Poszło dziewczę po ziele". Po wypieczeniu i wystudzeniu gofrów juniorzy zdobili je bitą śmietaną, dżemem i nutellą.
Spotkaniu towarzyszyła wesoła i rodzinna atmosfera a najprzyjemniejszym
elementem była wspólna konsumpcja słodkiego podwieczorku. Projekt ma na celu zwiększenie integracji międzypokoleniowej i jest realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przy finansowym wsparciu pani Sołtys oraz Rady Sołeckiej Racotu.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
"Babcia, dziadek i ja!"

2015-07-03

W miniony poniedziałek w świetlicy OSP w Racocie odbyły się pierwsze
warsztaty w ramach projektu "Babcia, dziadek i ja!", którego głównym celem
jest zwiększenie integracji międzypokoleniowej. Projekt jest realizowany przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przy finansowym wsparciu pani Sołtys oraz Rady Sołeckiej Racotu. Zaplanowano łączące pokolenia warsztaty kulinarne, plastyczne oraz rękodzieła artystycznego połączone z przekazywaniem tradycji bożonarodzeniowych.
Ich uczestnikami są członkowie Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie wraz z
wnukami. Zajęcia w ramach projektu pomogą umocnić więzi międzypokoleniowe
poprzez atrakcyjne formy wspólnego spędzania wolnego czasu, wymianę doświadczeń oraz wiedzy. Podczas poniedziałkowych warsztatów kulinarnych uczestnicy wspólnie przygotowywali desery, które następnie degustowano. Lodowo - owocowe słodkości smakowały zarówno małym jak i dużym uczestnikom.
Kolejne spotkanie odbędzie się 6 lipca br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) plakatZalecenia żywieniowe dla osób starszych - prelekcja w Darnowie

2015-06-25

W dniu 24.06.2015 r. w świetlicy Darnowie odbyło się spotkanie członków Klubu Seniora "Pogodna Jesień", podczas którego prelekcję na temat zaleceń żywieniowych dla osób starszych przedstawiła p. Jagoda Bzowy.
Prelegentka omówiła właściwe składniki pożywienia a także co powinno się jeść
i w jakich proporcjach, aby utrzymać optymalny stan zdrowia oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe. Ponadto przedstawione zostało
zagadnienie dotyczące zachowania proporcji między dostarczanymi wraz z
pokarmem białkami, tłuszczami i węglowodanami. Omówiony został przykładowy
jadłospis zawierający produkty, których nie powinno zabraknąć tj. warzywa,
owoce, pełnoziarniste produkty zbożowych takie jak płatki zbożowe oraz
otręby. Na zakończenie specjalistka udzielała odpowiedzi na indywidualne
pytania seniorów. Prelekcja zorganizowana została przez Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach adresowanego dla seniorów programu "Jesień życia - radość bycia" .

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty kreatywnego recyklingu w Racocie zakończone

2015-06-25

W poniedziałek 22 czerwca br. zakończył się cykl zajęć kreatywnego recyklingu realizowanych w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". W spotkaniach uczestniczyły członkinie Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie.
Hasłem przewodnim tego cyklu był recykling. Warsztaty obejmowały
zajęcia artystyczne, podczas których panie wykorzystując elementy wydawałoby
się już nie przydatne wykonywały piękne i kolorowe dekoracje kwiatowe. Efekty
zajęć są zaskakujące. Zajęcia zorganizowane i poprowadzone zostały przez
pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie p.
Kamilę Kuczyńską a odbywały się w świetlicy OSP w Racocie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wianki w Turwi

2015-06-24

Niecodzienne spotkanie dla mieszkańców wsi Turew zorganizowali: Sołtys,
Rada Sołecka oraz Klub Seniora. W dniu 20 czerwca 2015 r. w sobotni wieczór
przy pięknej pogodzie nad stawem w Turwi zrobiło się gwarno. Biesiadne
piosenki przy akompaniamencie gitarowym śpiewały nie tylko Seniorki z zespołu
Turewianki ale wszyscy zgromadzeni. Na stołach pojawiły się piękne wianki,
które uplotły Seniorki z wnukami. Rozpalone ognisko dodało ciepłego nastroju
a także posłużyło niektórym mieszkańcom do upieczenia kiełbasek.
Kulminacyjnym momentem tego wieczoru była ceremonia puszczania wianków.
Wodę stawu szybko pokryły płynące wianki. Ogniki świeczek zapalonych na
wiankach stworzyły w półmroku cudowny widok. Nad bezpieczeństwem a także
pomocą służyli członkowie Rady Sołeckiej, którzy umożliwili wypłynięcie
wianków a każdą dziewczynę, jak zwyczaj nakazuje, musieli zanieść w bezpieczne
miejsce i ukraść całusa. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla
wszystkich zgromadzonych. Zapoznano uczestników z historią i tradycjami Nocy
Świętojańskiej. Nie brakowało tańców i pląsów przy biesiadnych melodiach,
gdyż oprawę muzyczną przygotował miejscowy wspaniały dyskdżokej.
Tańczyli wszyscy: babcia, dziadek, córka, mama, tata,wnuki, integracja w pełnej
krasie Słowa uznania należą się organizatorom imprezy i sądzimy, że
działające organizacje zadbają o rozrywkę dla mieszkańców wioski.
Sołtys i Rada Sołecka po zakończonej imprezie wiankowej przeniosła
swoją działalność na teren Ostoi, gdzie przyjęto uczestników rajdu
rowerowego Klubu Wujka Karola. Zapewniła im ciepłą herbatkę, ognisko, kije do
upieczenia kiełbasek a także oprawę muzyczną.


Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Informacja o warsztatach artystycznych

2015-06-19

Informacja o warsztatach artystycznych prowadzonych w ramach programu „Jesień życia – radość bycia”, które odbędą się w Racocie oraz w Starym Luboszu. Czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Informacja o warsztatach artystycznychRękodzieło w Klubie Seniora w Starym Luboszu

2015-06-19

Wczoraj w świetlicy OSP w Starym Luboszu odbyły się warsztaty artystyczne z
cyklu "Twórczy Senior". Członkinie Klubu Seniora Bursztyn uczyły się
przekształcania plastikowych butelek w dekoracje kwiatowe. Panie poznały
technikę tworzenia kielichów kwiatowych, którym podczas kolejnych zajęć
nadadzą pięknych kolorów. Warsztaty z seniorami realizowane są w ramach
programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia -
radość bycia". Kolejny termin zajęć zaplanowano na 23.06.2014 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Kolorowe dekoracje z plastiku

2015-06-17

W poniedziałek 15.06.2015 r. odbyły się kolejne zajęcia "Twórczy Senior" z udziałem członkiń Klubu Seniora w Racocie. Warsztaty stanowiły kontynuację spotkań z cyklu: artystyczny recykling i obejmowały tworzenie dekoracji kwiatowych z pojedynczych plastikowych elementów wykonanych wcześniej
przez Seniorki. Spotkanie w ramach programu "Jesień życia - radość bycia" prowadzone było przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Panią Kamilę Kuczyńską i odbyło się w świetlicy OSP w Racocie. Kolejne warsztaty już w najbliższy poniedziałek.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Informacja o warsztatach artystycznych

2015-06-17

Informacja o warsztatach artystycznych prowadzonych w ramach programu „Jesień życia – radość bycia”, które odbędą się w Starym Luboszu. Czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Informacja o warsztatach artystycznych
   Zobacz także: Aktualności - archiwum (22-429 z 429)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji