Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2018-01-19
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Styczeń 2018
  Aktualności

Informacja o udzieleniu zamówienia- "Udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Kościan"

2017-12-29

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zarządzenie Wójta Gminy Kościan w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wykonywanie w 2018 r. usług opiekuńczych

2017-12-29

Dołączone pliki:

1) Zarządzenie
2) Załącznik do zarządzeniaSpotkanie świąteczne w Klubie Seniora Wrzos w Wyskoci

2017-12-22

17.12.2017 w Wyskoci odbyło się spotkanie Opłatkowe. Życzenia Seniorom złożyła Przewodnicząca Klubu oraz Pani Sołtys. Podzieliliśmy się opłatkiem oraz podano potrawy Wigilijne a także kawę i ciasto. Na spotkaniu odbył się krótki koncert ,który prowadziła Przewodnicząca. Były Życzenia przeplatane kolędami , a śpiewała Ola Kozak wraz z Seniorami. Seniorzy miło i w świątecznej atmosferze spędzili niedzielne popołudnie z Mikołajem przy choince.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Życzenia świąteczne

2017-12-18

Dołączone pliki:

1) Życzenia świąteczneZapytanie ofertowe pn. Udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Kościan poprzez zapewnienie tymczasowego miejsca w schronisku dla bezdomnych, noclegowni

2017-12-15

Zapraszam do składania ofert w prowadzonym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie postępowaniu pn. Udzielenie schronienia osobom bezdomnym z terenu Gminy Kościan poprzez zapewnienie tymczasowego miejsca w schronisku dla bezdomnych, noclegowni.
W załączeniu przesyłam dokumenty dotyczące postępowania.

Dołączone pliki:

1) Zapytanie ofertowe
2) Załącznik nr 1
3) Załącznik nr 2
4) Załącznik nr 3
5) Załącznik nr 4Życzenia dla najstarszych mieszkańców Gminy Kościan

2017-12-12

W dniu 11 grudnia 2017 r. Wójt Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła wraz z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Panią Bożeną Lewińską odwiedzili najstarszych mieszkańców Gminy Kościan. Życzenia świąteczne wraz z upominkami trafiły do 28 Jubilatów, w tym osiemnastu 90-latków oraz dziesięciu 95-latków i więcej. W gronie najstarszej części naszej społeczności lokalnej przeważają Panie. Wśród odwiedzonych osób były trzy najstarsze mieszkanki Gminy, które w bieżącym roku obchodziły swoje 98 Urodziny. Wszystkim czcigodnym Seniorom życzymy dużo zdrowia oraz ciepła i życzliwości.
>

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty międzypokoleniowe w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie

2017-12-08

W miniony poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w racockiej sali "Zacisze" odbyły się warsztaty międzypokoleniowe, podczas których Seniorki wraz z wnukami tworzyły świąteczne drzewka. Choinka z piórek okazała się być atrakcyjną dekoracją świąteczną a jej wykonanie stosunkowo proste. Kompozycję stworzono na styropianowym stożku do którego przyklejane były piórka. Dzieci z pomocą Seniorek poradziły sobie doskonale. Efekty ich działania są widoczne na zdjęciach. Z pewnością można stwierdzić, że w trakcie tych warsztatów została zrealizowana idea integracji międzypokoleniowej. Warsztaty prowadzone były w ramach programu "Jesień życia - radość bycia" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
X - lecie Klubu Złotej Jesieni w Turwi

2017-12-07

W dniu 18 listopada 2017 r. Klub Złotej Jesieni w Turwi obchodził Jubileusz X - lecia swojej działalności.W uroczystości oprócz członków Klubu udział wzięli:
- Starosta Powiatu Kościańskiego,
- Wójt Gminy Kościan,
- Dyrektorzy Opieki Społecznej Kościana i Czempinia
- Proboszcz miejscowej Parafii,
- Radny i Sołtys wsi Turew,
- przedstawiciele stowarzyszeń, spółek, szkoły, organizacji,
- osoby prywatne zaprzyjaźnione z Klubem.
Uroczystość rozpoczęto Mszą Św. odprawioną w miejscowej Kaplicy. Część oficjalna i biesiadna odbyła się w hali sportowej w miejscowej szkole.Przewodnicząca Janina Wesołek działalność Klubu w okresie 10 lat przedstawiła w grupach tematycznych:
- historia Klubu,
- tradycja i obrzędowość,
- rozrywka,
- udział w imprezach kulturalnych,
- wycieczki,
- zdrowie i uroda,
- sport,
- spotkania,
- jubileusze,
- festyny,
- inne działania Klubu,
- działalność i osiągnięcia Zespołu Turewianek.
Każdy uczestnik otrzymał książeczkę, w której skrótowo opisano działania w poszczególnych grupach. Za wieloletnią pacę Przewodnicząca podziękowała wszystkim członkom Klubu, Zarządowi i Komisji Rewizyjnej. Szczególne podziękowania skierowała pod adresem zaproszonych gości za okazaną pomoc, wsparcie, gdyż bez ich pomocy Klub nie mógł by poszczycić się swoją działalnością. Podziękowania zakończono gromkim \"Sto lat\". Kwiaty oraz drobne upominki otrzymała Przewodnicząca od wszystkich zaproszonych gości a także Seniorów Klubu w podziękowaniu za długoletnią pracę, serce i ofiarność. Podziękowania otrzymała także skarbnik za 10 lat odpowiedzialnej i sumiennej swojej pracy. Po części oficjalnej rozpoczęła się biesiada przy suto zastawionych stołach oraz przy muzyce zespołu Dominika Matelskiego, który wspaniałe bawił wszystkich do późnych godzin wieczornych.

Przewodnicząca Klubu
Janina Wesołek


Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
V Igrzyska Trzeciego Wieku w Racocie

2017-11-28

W sobotę, 25 listopada 2017 roku, w hali sportowej w Racocie odbyły się V Igrzyska Trzeciego Wieku zorganizowane przez Szkolny Klub Sportowy Jantar w Racocie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przy pomocy nauczycieli i młodzieży z Zespołu Szkół w Racocie. Uczestnikami imprezy byli członkowie Klubów Seniora a wśród nich reprezentanci 13 Klubów Seniora z Gminy Kościan, słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz podopieczni stowarzyszeń działających na rzecz osób starszych. Łącznie w imprezie wzięło udział około 400 osób. Wśród zaproszonych Gości byli m. in. Starosta Kościański, włodarze Miasta i Gminy Kościan, a także asystent Posłanki do Parlamentu Europejskiego Pani Krystyny Łybackiej i Poseł na Sejm RP w latach 1993 - 2015 - Pan Tadeusz Tomaszewski. Impreza miała na celu integrację poprzez wspólny udział w grach i zabawach o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Wśród zadań jakie uczestnicy mieli do wykonania były konkurencje sprawnościowe oraz umysłowe. Po zmaganiach indywidualnych dla 14 drużyn z Gminy Kościan odbyła się rywalizacja zespołowa obejmująca konkurencje: rzut do kosza, strzał do bramki oraz rzut woreczkiem do celu.Zwycięska drużyna z Klubu Seniora ze Starych Oborzysk otrzymała Puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Drugie miejsce oraz Puchar Starosty Kościańskiego zdobyli reprezentanci Klubu Seniora Pogodna Jesień z Darnowa. Puchar Wójta Gminy Kościan za zdobycie trzeciego miejsca otrzymała grupa z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Kościana. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych ufundowanych przez organizatorów i sponsorów. W czasie imprezy przeprowadzono loterię fantową, z której dochód przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Dla wszystkich uczestników Igrzysk III Wieku przygotowano słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Klub Seniora "Złota Jesień" w Racocie wspiera pacjentów Hospicjum

2017-11-27

Grupa członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie, biorąca udział w zajęciach rękodzieła artystycznego, kolejny już raz przekazała część wykonanych prac dla Hospicjum Ziemi Kluczborskiej Św. Ojca Pio. Przekazane prace będzie można zakupić podczas kiermaszu organizowanego przez Hospicjum a zebrane środki finansowe przekazane zostaną na rzecz pacjentów hospicyjnych.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Konkurs ofert na realizację zadań w zakresie pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych

2017-11-20

Dołączone pliki:

1) Zarządzenie nr 70
2) Załącznik do zarządzenia nr 70Fotorelacja z warsztatów tworzenia dekoracji techniką decoupage w Klubie Seniora w Racocie

2017-11-10

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty dla dzieci i młodzieży

2017-11-10

W ramach projektu "Tęcza" 12-osobowa grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w warsztatach psychoedukacyjnych. Celem warsztatów było budowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby oraz nabywanie prawidłowych wzorców w relacjach społecznych. Podczas 12-godzinnego cyklu spotkań warsztatowych grupa uczestniczyła w zajęciach rozwijających umiejętność współpracy i komunikacji interpersonalnej oraz radzenia sobie z trudnymi emocjami. Zajęcia były przeplatane słowem i zabawami ruchowymi. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa w zajęciach. Spotkania prowadzone były przez psychologa i odbywały się w Ośrodku Kształcenia w Kościanie przy ul. Dworcowej 2. Projekt "Tęcza" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego funduszu społecznego. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty kompetencji opiekuńczo - wychowawczych

2017-11-10

W dniach 21-22.10.2017 r. oraz 3-4.11.2017 r. uczestnicy projetu "Tęcza" brali udział w spotkaniach warsztatowych mających zwiększać kompetencje opiekuńczo-wychowawcze. W zajęciach uczestniczyło 8 rodziców. Celem spotkań warsztatowych było zwrócenie uwagi rodziców na wpływ postaw rodzicielskich na relacje z dzieckiem, korzystanie z systemu wzmocnień pozytywnych oraz wyznaczania dziecku granic. Rodzice otrzymali też wskazówki dotyczące porozumiewania się w rodzinie oraz roli pochwał w wychowaniu. Uczestnicy zostali wyposażeni w pomocnicze materiały szkoleniowe. Wykonawcą usługi szkoleniowej był Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Leszno, natomiast zajęcia odbywały się w Ośrodku Kształcenia przy ul. Dworcowej 2 w Kościanie. Warsztaty zrealizowano w ramach projektu "Tęcza"współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Apel do mieszkańców Gminy Kościan

2017-11-08

Zbliża się zima, czas, w którym szczególną opieką należy otoczyć osoby, które z różnych względów często niezależnych od siebie, nie są w stanie zapewnić sobie bezpiecznych warunków egzystencji.
W okresie zimowym grupami szczególnie zagrożonymi są osoby samotnie mieszkające, starsze, niesamodzielne, niepełnosprawne, bezdomne.
W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą o współpracę z pracownikami socjalnymi i szczególne zwrócenie w tym czasie uwagi na mieszkańców Waszych miejscowości, którzy nie są w stanie zapewnić sobie ciepłego schronienia i posiłku.
W razie niepokojących sygnałów proszę o kontakt z pracownikami socjalnymi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie.
Telefon:
65 512 35 43
65 512 07 26
X-Lecie Klubu Seniora "Wrzos" w Wyskoci

2017-10-24

5.10.2017 w salce w Wyskoci Seniorzy obchodzili Jubileusz X-Lecia Klubu Seniora "Wrzos". Na początek zaproszeni Goście i Członkowie Klubu wysłuchali sprawozdania, następnie były życzenia i gratulacje. Kolejnym elementem spotkania była część artystyczna w wykonaniu uczennic oraz śpiewanie piosenek biesiadnych przez grupę Seniorów. Uśmiech i radość panowały na ustach uczestników. Jubileusz odbył się na wesoło, Gościom i Członkom Klubu bardzo dziękuję za przybycie na uroczystość.
Przewodnicząca Klubu Seniora "Wrzos" w Wyskoci Małgorzata Skałecka

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty decoupage

2017-10-19

W miniony poniedziałek tj. 9 października 2017 r. w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie rozpoczął się cykl warsztatów zdobienia przedmiotów techniką decoupage. Cotygodniowe zajęcia obejmują tworzenie dekoracji z wykorzystaniem motywów serwetkowych. Seniorki wykonywały już decoupage na wosku. Aktualnie warsztaty obejmują decoupage na drewnie. Wykonane z drewna tacki, kuferki, chusteczniki, serwetniki i podstawki zdobione są przy użyciu techniki decoupage. Kolejne zajęcia zaplanowano na 23 października br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Bezpieczeństwo Seniorów - prelekcja w Darnowie

2017-10-19

W czwartek 12.10.2017 r. w świetlicy w Darnowie odbyło się, adresowane do członków Klubu Seniora, spotkanie "Bezpieczny Senior". Zostało ono zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Podczas spotkania aspirant Izabela Czerwińska z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie przedstawiła prelekcję na temat bezpieczeństwa osób starszych. Seniorom zaprezentowany został film ukazujący oszustów działających metodą "na wnuczka". Omówione zostały również zagrożenia, na które narażone są osoby starsze oraz kilka zagadnień związanych z ruchem drogowym. Uczestnicy spotkania podzielili się informacjami dotyczącymi przedstawianej tematyki, jakich doświadczyli osobiście. Na zakończenie prelegentka udzielała odpowiedzi na indywidualne pytana Seniorów.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zasady udzielania pomocy poszkodowanym

2017-10-09

Zasady udzielania pomocy poszkodowanym
Życzenia z okazji międzynarodowego Dnia Osób Starszych

2017-09-29

Dołączone pliki:

1) Życzenia z okazji międzynarodowego Dnia Osób StarszychZawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówienia

2017-09-29

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na świadczenie usług fizjoterapeuty/masażysty dla 3 osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Tęcza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wybrana została oferta Wykonawcy (…). Czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówieniaWarsztaty scrapbookingu

2017-09-28

W miniony poniedziałek tj. 25 września 2017 r. w Racocie odbyły się kolejne warsztaty scrapbookingowe. Spotkanie, skierowane dla członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień", zaowocowało powstaniem kartek okolicznościowych. Podczas wcześniejszych zajęć Seniorki poznały zagadnienia z zakresu scrapbookingu, stosowanych materiałów, narzędzi i dodatków.Do wykonania kartek Panie wykorzystały papiery w pastelowej kolorystyce, drewniane elementy zdobnicze oraz dziurkacze. Wykonane kartki stanowić będą oryginalną oprawę życzeń przekazywanych Solenizantom i Jubilatom a niektóre będą służyć jako zaproszenie. Warsztaty prowadzone były przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

   Zobacz także: Aktualności - archiwum (23-432 z 432)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji