Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2017-09-20
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Wrzesień 2017
  Aktualności

Rozeznanie rynku dotyczące świadczenia usług fizjoterapeuty/masażysty

2017-09-19

W związku z realizacją Projektu „Tęcza” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług fizjoterapeuty/masażysty dla 3 osób niepełnosprawnych. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia usługi. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Rozeznanie rynku
2) Formularz ofertowyINFORMACJA w sprawie Programu „RODZINA 500+”

2017-07-24

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie uprzejmie informuje, że wnioski na świadczenia wychowawcze, na nowy okres zasiłkowy 2017/2018 będą wydawane w tutejszym Ośrodku – od dnia 01 sierpnia 2017 r.
Wnioski dostępne też są na naszej stronie internetowej w zakładce "Druki".
Dodatkową informację w tej sprawie można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, ul. Młyńska 15 w godzinach urzędowania, pokój nr 9 na parterze oraz pod numerem telefonu: 65 512-07-26; 65 512 35 43.
Więcej informacji w załączniku.

Dołączone pliki:

1) INFORMACJA „RODZINA 500+”Zakończenie warsztatów decoupage na wosku

2017-07-19

W miniony poniedziałek 17.07.2017 r. zakończył się prowadzony w Klubie Seniora „Złota Jesień” w Racocie cykl zajęć tworzenia dekoracji decoupage na wosku. Warsztaty prowadzone były w ramach programu „Jesień życia - radość bycia” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Podczas kilku spotkań Seniorki z Racotu uczyły się zdobienia świec metodą decoupage polegająca na przyklejaniu motywu z serwetki dekoracyjnej. Zdjęcia własnoręcznie wykonanych przez Seniorki prac znajdują się na w galerii.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Rękodzieło artystyczne w Klubie Seniora w Racocie

2017-07-14

Fotorelacja z zajęć twórczych, które odbyły się 3 i 10 lipca br. w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Ważne! Nowy adres e-mail

2017-06-30

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że od 01 lipca 2017 r. zmienia się adres e-mail naszego Ośrodka, dlatego wszystkie wiadomości proszę kierować na adres: gops@gopskoscian.pl
Warsztaty decoupage na wosku w Klubie Seniora w Racocie

2017-06-27

W ramach programu "Jesień życia - radość bycia", który realizowany jest przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie największym zainteresowaniem cieszą się warsztaty "Twórczy Senior". Wczoraj tj.26.06.2017 r. w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie odbyły się warsztaty obejmujące ręczne zdobienie świec czyli decoupage na wosku. Seniorki poznały jak w łatwy i szybki sposób wykonać dekorację na świeczce. Członkinie racockiego Klubu Seniora bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach twórczych, podczas których poznają sposoby i techniki tworzenia ozdób oraz przedmiotów dekoracyjnych.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Ozdoby z satynowych wstążek

2017-06-27

W ubiegłym tygodniu w racockim Klubie Seniora zakończył się cykl zajęć obejmujący wykonywanie dekoracji z satynowych wstążek. Cykl ten obejmował 9 spotkań warsztatowych, podczas których tworzone były różnokolorowe satynowe dekoracje. W trakcie zajęć powstały m.in. kwiatowe kompozycje w naczyniach i koszyczkach, kwiaty do wazonów, bukiety, broszki, ozdoby do gumek i spinek oraz opaski do włosów. Seniorki wykazały się dużą pomysłowością w tworzeniu swoich prac. Warsztaty odbywały się w sali Zacisze w Racocie. Zaplanowano już kolejne warsztaty artystyczne, podczas których tworzone będą świece zdobione techniką decoupage.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Fotorelacja z zajęć twórczych w Klubie Seniora w Racocie w dn. 5 i 12 czerwca 2017r.

2017-06-13

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Dzień ustawowo wolny

2017-06-09

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że dzień 16 czerwca 2017 r. w tut. Ośrodku jest dniem wolnym od pracy. Ustanowienie dnia wolnego nastąpiło w związku z przypadającym w sobotę 11 listopada 2017 r. świętem będącym dniem ustawowo wolnym od pracy.

W związku z powyższym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniu 16 czerwca 2017 r. będzie nieczynny. Przepraszamy.
XV Festiwal Piosenki Seniorów z udziałem Seniorów z Turwi

2017-06-01

Miło nam poinformować, iż Zespół Turewianki działający w ramach Klub Seniora Złotej Jesieni w Turwi odniósł podwójny sukces podczas XV Festiwalu Piosenki Seniorów "Idźcie i głoście", który odbył się 24 maja 2017 r. w Szamotułach. W jubileuszowym festiwalu Zespół Turewianki zajął I miejsce w konkursie prezentacja zespołów oraz otrzymał wyróżnienie w kategorii chórów. Laureatom z Turwi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Aktywnie i artystycznie w Racocie

2017-06-01

W miniony poniedziałek tj. 29.05.2017 r. Seniorki z Klubu Seniora "Złota Jesień" po raz kolejny spotkały się na zajęciach artystycznych. Grupa członkiń racockiego Klubu Seniora od dłuższego czasu uczestniczy w warsztatach, podczas których tworzone są satynowe kwiaty a z nich różnego rodzaju dekoracje. Warsztaty rękodzieła artystycznego realizowane są w ramach programu "Jesień życia - radość bycia" a prowadzi je pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie p. Kamila Kuczyńska.Warsztaty odbywają się w sali "Zacisze" w Racocie. Kolejne spotkanie zaplanowano na 5 czerwca br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Drugie życie plastikowej butelki

2017-06-01

W ramach programu "Jesień życia - radość bycia", we wtorek 30 maja br. w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni zakończył się cykl zajęć twórczych z zakresu kreatywnego recyklingu. W ramach warsztatów Seniorki zajmowały się recyklingiem od strony praktycznej, tworzyły bowiem przedmioty ozdobne z tego, co zazwyczaj postrzegamy jako śmieci i wyrzucamy. W trakcie kilku zajęć, z plastikowych butelek po napojach, tworzone były pojedyncze elementy by ostatecznie powstały kompozycje kwiatowe. Warsztaty artystyczne odbywały się w Gościńcu w Choryni. Celem zajęć było aktywne spędzenie czasu wolnego oraz ukazanie możliwości kreatywnego wykorzystania surowców wtórnych.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Sukces Zespołu Turewianki z Turwi

2017-06-01

Dnia 24 maja 2017 r. Zespół Turewianki uczestniczył w Jubileuszowym XV Festiwalu Piosenki Seniorów Szamotuły 2017 zorganizowanym przez Dom Dziennego Pobytu Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.Współorganizatorem był Urząd Powiatu Szamotulskiego, Urząd Miasta i Gminy w Szamotułach, Szamotulski Ośrodek kultury, wiele innych lokalnych organizacji i firm oraz wolontariusze z różnych stron Polski. W Festiwalu wzięły udział chóry i zespoły Ziemi Lubuskiej, Mazowieckiej oraz Wielkopolski. Hasłem przewodnim Festiwalu były słowa Papieża Franciszka "Idźcie i głoście". Impreza odbyła się w hali sportowo - widowiskowej Nałęcz. Zespoły zasiadły przy wspaniale nakrytych i ozdobionych stolikach. Każdy uczestnik otrzymał plakietkę oraz mógł skorzystać z licznych atrakcji: loterii fantowej, kawiarenki, zapoznać się z piękną wystawą prac a także zdjęć i folderów obrazujących historię 15-letnich festiwalowych zmagań. Każdy zespół lub chór, zgodnie z regulaminem Festiwalu, wykonał 3 utwory: religijny, patriotyczny i ludowy. Występy zespołów oceniało 6-osobowe jury. W przerwach przesłuchań każdy uczestnik otrzymał śniadanie, obiad, kawę, ciasto oraz słodycze. Należy podkreślić, że do naszego występu uczestniczki przygotowały się profesjonalnie: uplotły piękne wianki, koszyczki oraz kapelusze z polnych kwiatów, bo o nich śpiewały w wykonywanej piosence pt. "Polskie kwiaty". Po jej wykonaniu swoje prace wręczyły jurorom, zaproszonym gościom oraz organizatorom. Zespół w utworze ludowym "Tańcuj, tańcuj" połączył śpiew z układem rytmicznym. Nie brakowało słów uznania za wykonanie naszego repertuaru jurorom, gościom a także seniorom innych zespołów. Turewianki na24 zespoły w prezentacji zajęły I miejsce, zdobyły również wyróżnienie w kategorii chórów. Słowa uznania i podziękowania należą się wykonawcom za systematyczne uczestnictwo w próbach i ogromne zaangażowanie. Nie mały wkład pracy w przygotowanie Zespołu wraz z słowami podziękowania należą się Panu Henrykowi Dobrasiowi - akompaniatorowi, Panu Dominikowi Matelskiemu - prowadzącemu część wokalno - rytmiczną a także Pani Janinie Wesołek, która bezinteresownie przez 10 lat pełni różne funkcje w zależności od charakteru imprezy. Jest nie tylko instruktorem, opiekunem ale przede wszystkim założycielką i duszą Zespołu. Przewodnicząca Klubu Seniora Złotej Jesieni w Turwi J.Wesołek

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Radość tworzenia - twórcze Seniorki z Racotu

2017-05-24

W poniedziałek 15 oraz 22 maja br. w racockiej sali "Zacisze" zorganizowano kolejne zajęcia artystyczne adresowane do Seniorów. Zajęcia te odbywają się w ramach cyklu "Twórczy Senior", będącego jednym z działań realizowanych w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia". Członkinie racockiego Klubu Seniora od kilku już spotkań wykonują kwiaty z satynowych wstążek, z których następnie tworzone są różnorodne dekoracje. Kolejne warsztaty zaplanowano na 29 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty kreatywnego recyklingu w Klubie Seniora w Choryni

2017-05-24

We wtorek 23 maja br. Panie z Klubu Seniora "Złoty Kłos" w Choryni wzięły udział w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie warsztatach rękodzieła artystycznego obejmującego tworzenie dekoracji z butelek plastikowych. Podobne spotkanie odbyło się już 16 maja br., podczas którego Seniorki poznały poszczególne etapy tworzenia kwiatowej dekoracji przy użyciu butelek po napojach. Powstały wówczas kielichy kwiatowe. Wczorajsze zajęcia obejmowały malowanie kielichów kwiatowych oraz wykonywanie pręcików. Kolejny etap to scalenie poszczególnych elementów, wykonanie listków oraz połączenie w kwiatową kompozycję. Zajęcia artystyczne odbyły się w Gościńcu w Choryni. Kolejne zaplanowano na 30.05.2017 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

   Zobacz także: Aktualności - archiwum (16-410 z 410)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji