Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2017-05-30
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Maj 2017
  Aktualności

Radość tworzenia - twórcze Seniorki z Racotu

2017-05-24

W poniedziałek 15 oraz 22 maja br. w racockiej sali "Zacisze" zorganizowano kolejne zajęcia artystyczne adresowane do Seniorów. Zajęcia te odbywają się w ramach cyklu "Twórczy Senior", będącego jednym z działań realizowanych w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia". Członkinie racockiego Klubu Seniora od kilku już spotkań wykonują kwiaty z satynowych wstążek, z których następnie tworzone są różnorodne dekoracje. Kolejne warsztaty zaplanowano na 29 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Warsztaty kreatywnego recyklingu w Klubie Seniora w Choryni

2017-05-24

We wtorek 23 maja br. Panie z Klubu Seniora "Złoty Kłos" w Choryni wzięły udział w zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie warsztatach rękodzieła artystycznego obejmującego tworzenie dekoracji z butelek plastikowych. Podobne spotkanie odbyło się już 16 maja br., podczas którego Seniorki poznały poszczególne etapy tworzenia kwiatowej dekoracji przy użyciu butelek po napojach. Powstały wówczas kielichy kwiatowe. Wczorajsze zajęcia obejmowały malowanie kielichów kwiatowych oraz wykonywanie pręcików. Kolejny etap to scalenie poszczególnych elementów, wykonanie listków oraz połączenie w kwiatową kompozycję. Zajęcia artystyczne odbyły się w Gościńcu w Choryni. Kolejne zaplanowano na 30.05.2017 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Targi VIVA SENIORZY! z udziałem Seniorów z Gminy Kościan

2017-05-16

W piątek 12 maja br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęła się VIII edycja Targów "Viva Seniorzy!", w której uczestniczyła grupa 71 Seniorów z Gminy Kościan. Uroczystego otwarcia Targów dokonali Pani Marzena Wodzińska - Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego wraz z Panem Jackiem Jaśkowiakiem - Prezydentem Miasta Poznania oraz Panem Przemysławem Trawą - Prezesem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas otwarcia Targów nagrodzono liderów działających na rzecz osób starszych w ramach ogłoszonego wcześniej konkursu Viva! Wielkopolski Senior - edycja 2017. Targi senioralne zaplanowano na 12 i 13 maja 2017 r. a towarzyszyły im liczne wykłady oraz spotkania, które podzielono na warsztaty edukacyjno - rozwojowe, warsztaty artystyczne oraz zajęcia sportowo - ruchowe. Odbyła się również Konferencja Naukowa na temat: Nowe Wyzwania technologiczne i rehabilitacyjne w opiece nad seniorami. Jak co roku, tak i w tej edycji o oprawę kulturalną zadbał Teatr Muzyczny w Poznaniu. Podczas piątkowego pobytu na Targach można było obejrzeć i posłuchać fragmentu przedstawienia pt. "Zakonnica w przebraniu" oraz spektakl muzyczny "BODO.tanga" w wykonaniu Oksany Hamerskiej i Radosława Elis z zespołem.Targi umożliwiły Seniorom poznanie różnorodnej oferty przygotowanej przez producentów, usługodawców, samorządy oraz organizacje pozarządowe. Wyjazd Seniorów na Targi zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu pn. "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Twórcze Seniorki z Racotu

2017-05-11

We wtorek 2 maja br. oraz w miniony poniedziałek 8 maja br. w sali "Zacisze"w Racocie odbyły się zajęcia artystyczne z udziałem członkiń racockiego Klubu Seniora. Były to kolejne zajęcia z cyklu tworzenia ozdób z satynowych wstążek. Warsztaty artystyczne dają Seniorom możliwość samorealizacji poprzez twórczość rękodzieła artystycznego, jak również są dobrą okazją do wzajemnej integracji i aktywnego spędzania czasu wolnego. Warsztaty realizowane są w ramach programu dla seniorów pn. "Jesień życia - radość bycia". Kolejne zajęcia w racockim Klubie Seniora zaplanowano na 15 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!

2017-05-11

W dniach 12 i 13 maja 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Pawilonie nr 15 odbywać się będzie kolejna edycja targów „Viva Seniorzy!” Godziny zwiedzania: 10.00 –17.00. Bilety wstępu w cenie 10 zł (bilet jednodniowy), 14 zł (bilet dwudniowy).
Uroczyste otwarcie targów „Viva Seniorzy!” w dniu 12.05.2017 r. godz. 12.00Bilet wstępu uprawnia do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i sportowych a także w warsztatach edukacyjno - rozwojowych oraz artystycznych.
Targom „Viva Seniorzy!” towarzyszyć będą w tym roku następujące imprezy kulturalne:
Piątek, 12.05.2017 r. 12.00 -13.20 Fragment spektaklu Teatru Muzycznego w Poznaniu „Zakonnica w przebraniu”16.30 -17.30 Spektakl muzyczny „BODO… tanga” Oksana Hamerska i Radosław Elis z zespołem Sobota, 13.05.2017r. 12.00 - 13.00 Teresa Lipowska czyta wiersze Jeremiego Przybory 16.30 - 17.30 Koncert Ewy Bem.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniu 12.05.2017 r. (piątek) organizuje wyjazd grupy seniorów. Koszty przejazdu oraz biletów wstępu sfinansowane zostaną ze środków własnych GOPS Kościan. Zapraszamy do udziału!Organizatorzy targów: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Inicjatyw Senioralnych, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!
2) Zapraszamy do udziału w targach Viva Seniorzy!



Relacja z zajęć twórczych w Klubie Seniora w Racocie

2017-04-28

We wtorek 25 kwietnia br. w sali "Zacisze" w Racocie odbyły się kolejne zajęcia artystyczne adresowane do członków Klubu Seniora "Złota Jesień". Cykl zajęć "Twórczy Senior" to jedno z działań realizowanych w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia". Członkinie racockiego Klubu Seniora poznały technikę a następnie wykonywały róże z satynowych wstążek. Spotkanie prowadzone było przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Panią Kamilę Kuczyńską. Kolejne zajęcia zaplanowano na 2 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Warsztaty psychologiczne wyjazdowe w ramach projektu "Tęcza"

2017-04-28

W dniach od 21 do 23 kwietnia 2017 r. uczestnicy projektu "Tęcza" wzięli udział w warsztatach psychologicznych wyjazdowych. Dwudziestu uczestników wraz z dwoma opiekunami uczestniczyło w warsztatach wyjazdowych, które odbywały się w Pałacu w Będlewie Ośrodek Konferencyjny IM PAN Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew. Celem warsztatów wyjazdowych było kształtowanie i wzmacnianie prawidłowych relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Warsztaty dla dorosłych prowadzone przez panią psycholog obejmowały m.in. tematykę: roli rodzica w życiu dziecka, komunikacji interpersonalnej w relacji z dzieckiem zdrowym i niepełnosprawnym, kształtowanie u dziecka poczucia własnej wartości, rozwój psychoseksualny, radzenie sobie ze stresem. W czasie gdy rodzice brali udział w zajęciach, młodsze dzieci miały zapewnioną opiekę i zajęcia psychologiczno - rozwojowe, natomiast starsze uczestniczyły w prowadzonych przez panią pedagog warsztatach z zakresu skutecznej komunikacji, relacji w rodzinie oraz sposobów wyrażania uczuć. Osoba niepełnosprawna uczestnicząca w wyjeździe miała zapewnionego opiekuna osoby niepełnosprawnej. Część zajęć obejmująca gry i zabawy psychologiczne adresowana była zarówno dla dorosłych, jak i młodszych uczestników.Warsztaty psychologiczne wyjazdowe zostały zrealizowane w ramach projektu partnerskiego "Tęcza", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
>

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Artystyczna Wielkanoc

2017-04-14

Warsztaty rękodzieła artystycznego stanowią jedno z działań zaplanowanych w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Okres przedświąteczny to dla członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie czas aktywności związanej z tworzeniem wielkanocnych ozdób. Tegoroczne dekoracje tworzone były przy udziale styropianowych jajek oraz kolorowych wstążek. Podczas marcowych warsztatów Panie poznały technikę tworzenia kwiatków i listków, z kolei cykl kwietniowych zajęć obejmował wykonywanie pięknych świątecznych jajek.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Wielkanocne warsztaty artystyczne

2017-04-14

W minionym tygodniu w Klubie Seniora w Choryni odbyły się kolejne zajęcia artystyczne z cyklu "Twórczy Senior". Warsztaty obejmowały tworzenie wielkanocnych jajek przy użyciu styropianowych jajek i satynowych wstążek. Zajęcia prowadzone są w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie programu "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Życzenia wielkanocne

2017-04-14

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) Życzenia wielkanocne



Spotkanie Wielkanocne w Wyskoci

2017-04-14

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. odbyło się Wielkanocne spotkanie Seniorów połączone z prelekcją na temat bezpieczeństwa osób starszych. Spotkanie poprowadził Policjant pan Mariusz Wojciechowski z Kościańskiej Komendy Policji. Temat okazał się pouczający i ciekawy. Prelekcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu „Jesień życia – radość bycia”. Seniorki przygotowały wielkanocny poczęstunek. Popołudnie spędziliśmy bardzo miło i ciekawie. Przewodnicząca Klubu Seniora Małgorzata Skałecka

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Stroiki Wielkanocne w Klubie Seniora w Wyskoci

2017-03-28

Seniorki i ich Przyjaciółki z Wyskoci spotykały się na pracach twórczych. Celem spotkań było wykonanie stroików wielkanocnych. Na pierwszym spotkaniu wykonaliśmy miniaturowe drzewka z gałązek brzozy z motywami wielkanocnymi, a na drugim spotkaniu były wykonywane koszyczki z gałązek wierzby . Do uzupełnienia koszyczków użyliśmy artykułów zakupionych oraz własnoręcznie zrobionych z wełny i nici.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Ustawa „Za życiem”

2017-03-22

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, że w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 4 listopada 2016 o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. z 2016 r. poz.1860) w zakresie kompleksowego wsparcia kobiety w ciąży oraz jej rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem kobiety w ciąży powikłanej lub kobiety rodzącej dziecko, u którego zdiagnozowano w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu - Ministerstwo Zdrowia w porozumieniu z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało Informator „Za Życiem”.
Informator skierowany jest do kobiet w ciąży i rodziców dzieci, u których zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie oraz nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka albo w czasie porodu. Zawiera on wiadomości na temat świadczeń zdrowotnych i socjalnych, z których będzie mogła skorzystać kobieta w ciąży oraz rodzina dziecka wymagającego szczególnej opieki ze względu na stan zdrowia.
Wszelkie szczegóły w załączonym do niniejszej wiadomości "informatorze".

Dołączone pliki:

1) Ustawa „Za życiem”



W oczekiwaniu na Święta Wielkanocne

2017-03-21

Seniorki z racockiego Klubu "Złota Jesień" rozpoczęły przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Do przystrojenia domu można wykorzystać tradycyjne metody, członkinie Klubu wyraziły jednak zainteresowanie poznania nowych sposobów tworzenia dekoracji. Podczas wczorajszych zajęć twórczych Panie poznały technikę pokrywania wstążką jajka ze styropianu. Podczas następnych zajęć członkinie poznają metodę tworzenia kwiatków ze wstążek, która stanowić będzie kolejny etap zdobienia. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach adresowanego do seniorów programu "Jesień życia - radość bycia". Kolejne zajęcia zaplanowano na 27 marca 2017 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Warsztaty decoupage w Klubie Seniora „Złota Jesień” w Racocie

2017-03-20

W poniedziałek 13 marca 2017 r. w racockiej sali Zacisze odbyły się zajęcia z cyklu Twórczy Senior. Warsztaty skierowane były do członkiń Klubu Seniora „Złota Jesień”. Cykl tegorocznych zajęć rękodzieła artystycznego rozpoczął się 6 marca br. Podczas zajęć uczestniczki tworzyły dekoracje za pomocą znanej już bardzo dobrze technice decoupage, polegającej na przyklejeniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru. Warsztaty twórcze prowadzone są w ramach programu pn. „Jesień życia – radość bycia”.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Warsztaty twórcze w Klubie Seniora w Choryni

2017-03-20

W ramach programu pn. „Jesień życia - radość bycia” realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniach 7 i 16 marca 2017 r. w Gościńcu Choryń odbyły się warsztaty twórcze. Zajęcia poprzedzone zostały spotkaniem organizacyjnym, podczas którego ustalona została tematyka i częstotliwość spotkań. W warsztatach uczestniczyli członkowie Klubu „Złoty Kłos” oraz mieszkańcy Choryni i okolic, którzy wyrazili chęć udziału. Zajęcia obejmowały tworzenie dekoracji z filcu, których wykonanie to przyjemne i twórcze spędzenie wolnego czasu.
Kolejne spotkanie, podczas którego wykonywane będą ozdoby wielkanocne, zaplanowano na 29 marca br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówienia

2017-03-17

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na świadczenie usług zorganizowania i przeprowadzenia dla uczestników projektu „Tęcza” (osób dorosłych oraz dzieci) Warsztatów psychologicznych wyjazdowych dla rodziców i dzieci w ramach projektu „Tęcza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wybrana została oferta Wykonawcy (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówienia



Warsztaty "Profilaktyka zagrożeń" dla dzieci i młodzieży

2017-03-17

W dniach 15 i 16 marca br. w ramach projektu "Tęcza" odbywały się warsztaty "Profilaktyka zagrożeń" adresowane do dzieci i młodzieży. Projekt "Tęcza"jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. W zajęciach uczestniczyło 10 dzieci. Celem warsztatów było podniesienie poziomu zdolności dostrzegania przez dzieci i młodzież zagrożeń społecznych oraz wynikających z nieumiejętnego korzystania z Internetu i innych mediów cyfrowych. W trakcie zajęć omówione zostały m. in. mechanizmy zagrożeń, cyberprzemoc, zagadnienia związane z zawieraniem znajomości z nieznajomymi, zagrożenia związane z grami komputerowymi, sposoby skutecznego odmawiania oraz prezentowania postawy asertywnej. Warsztaty odbywały się w Ośrodku Kształcenia w Kościanie przy ul. Dworcowej 2.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Podkoziołek u Seniorów w Turwi

2017-03-09

W imprezie zorganizowanej przez Zarząd Klubu obchodziliśmy minione Walentynki oraz zbliżające się Ostatki czyli Podkoziołek. Panowie oznaczeni zostali emblematem koziołka a Panie serduszkiem. W walczyku każdy tańczący mógł zdobyć czekoladowe serduszko no i oczywiście przytulać do siebie serduszkowe Panie, a Panie szybko odnalazły swojego koziołka. Humory dopisywały. Nie zabrakło wodzirejów, którzy przygotowali sobie pomysłowe stroje i bawili wszystkich w korowodach i kółeczkach. W trakcie zabawy można było zjeść nie tylko ciasto i owoce ale także konkretne jadło: kiełbasę, bigos oraz przekąski. Przygrywał zespół Delgado, który wspaniale zabawiał seniorów. Na zabawie pojawili się Seniorzy w kapeluszach, czapeczkach oraz maskach. Było balowo, kolorowo ale przede wszystkim wesoło. Słychać było opinie – szkoda, że na taki Podkoziołek musimy czekać aż rok.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię




Zawiadomienie o wyborze Wykonawcy zamówienia

2017-03-03

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na świadczenie usług zorganizowania i przeprowadzenia warsztatów dla uczestników projektu „Tęcza” (osób dorosłych oraz dzieci):
Część I Warsztaty „Profilaktyka zagrożeń”
Część II Warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży
Część III Warsztaty psychologiczne dla rodziców
Część IV Warsztaty psychologiczne wyjazdowe dla rodziców i dzieci w ramach projektu„Tęcza” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, wybrana została oferta Wykonawcy (…). czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) strona 1
2) strona 2



ROZEZNANIE DOSTĘPNEJ OFERTY RYNKOWEJ

2017-03-03

W związku z realizacją Projektu „Tęcza” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług określonych w przedmiocie zamówienia. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia usługi. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu Warsztatów psychologicznych wyjazdowych dla rodziców i dzieci - uczestników projektu „Tęcza”. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) strona 1
2) strona 2
3) strona 3
4) strona 4
5) załącznik nr 1
6) załącznik nr 2



ROZEZNANIE DOSTĘPNEJ OFERTY RYNKOWEJ

2017-02-21

W związku z realizacją Projektu "Tęcza" w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, zwracam się z prośbą o przedstawienie oferty cenowej na świadczenie usług określonych w przedmiocie zamówienia. Przewiduje się możliwość składania ofert częściowych na realizacje poszczególnych części zamówienia. Jednocześnie uprzejmie informuję, że niniejsza informacja nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Informacja ta ma na celu wyłącznie rozpoznanie rynku i uzyskanie wiedzy nt. kosztów zorganizowania i przeprowadzenia usługi.Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu warsztatów dla uczestników projektu "Tęcza": osób dorosłych oraz dzieci.(...) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) strona 1
2) strona 2
3) strona 3
4) strona 4
5) strona 5
6) strona 6
7) strona 7
8) załącznik nr 1
9) załącznik nr 2




   Zobacz także: Aktualności - archiwum (23-397 z 397)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player










 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji