Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2014-04-24
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Europejski Fundusz Społeczny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Kontakt
Kwiecień 2014
  Aktualności

Życzenia Wielkanocne

2014-04-18

Dołączone pliki:

1) Życzenia WielkanocneGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniu 02.05.2014r. nieczynny

2014-04-18

Informujemy, iż w dniu

2 maja 2014 roku (piątek)

Gminny ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie

będzie nieczynny.
Informacja o wyborze Wykonawcy – wsparcie psychologiczne w ramach projektu „EFS szansą dla mnie!”

2014-04-16

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na przeprowadzenie wsparcia psychologicznego w wymiarze 225 godzin dla uczestniczek i uczestników projektu systemowego „EFS szansą dla mnie!” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie, wybrana została oferta Wykonawcy: Pani Jagoda Bzowy ul. 1 Maja 7/9, 63-100 Śrem jako oferta najkorzystniejsza cenowo. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Informacja o wyborze Wykonawcy – wsparcie psychologiczne w ramach projektu „EFS szansą dla mnie!”Informacja

2014-04-15

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2014r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie będzie nieczynny.
Informacja o wyborze Wykonawcy – materiały promocyjno - informacyjne

2014-04-09

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w wyniku przeprowadzonego rozeznana rynku na opracowanie graficzne, wydrukowanie oraz dostawę do siedziby Ośrodka materiałów promocyjno-informacyjnych tj. plakatów, naklejek oraz tablic informacyjnych w ramach projektu systemowego „EFS szansą dla mnie!” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie, wybrana została oferta Wykonawcy: Agencja Reklamowo-Wydawnicza „BIG-ART” Zbigniew Grzelka Pl. Wolności 9, 64-000 Kościan jako oferta najkorzystniejsza cenowo. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Informacja o wyborze Wykonawcy – materiały promocyjno - informacyjneWarsztaty artystyczne w Klubach Seniora

2014-04-07

Informacja o warsztatach z cyklu „Twórczy Senior”, które odbędą się w Klubie Seniora w Racocie i Starym Luboszu. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Warsztaty artystyczne w Klubach SenioraAktywizacja pokolenia 50 + - relacja z udziału w targach

2014-04-07

W sobotę 5 kwietnia przedstawiciele Klubów Seniora działających na terenie naszej gminy uczestniczyli w wyjeździe na Targi "Aktywni 50+"
organizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Było to wydarzenie organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich dedykowane osobom, które ukończyły 50 rok życia. Mieszkańcy Gminy Kościan już po raz drugi uczestniczyli w tej inicjatywie. Grupa 38 seniorów wraz z pracownikiem socjalnym p. Kamilą Kuczyńską miała okazję zapoznać się z różnorodnymi ofertami oraz uczestniczyć w wydarzeniach warsztatowych, kulturalnych i sportowych. Podczas imprezy prezentowały się firmy, instytucje i organizacje pozarządowe oraz odbywały się liczne warsztaty i wykłady. Uczestnicy mogli również skorzystać z badań profilaktycznych oraz porad zdrowotnych. Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia imprezie towarzyszyły wydarzenia kulturalne. Podczas uroczystego otwarcia targów odbył się występ chóru Dzieci Jarocina. Można było również posłuchać duetów operetkowych. Główną atrakcją kulturalną tego dnia był koncert Zbigniewa Wodeckiego. Impreza została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydenta Miasta Poznania. Seniorzy z Gminy Kościan uczestniczyli aktywnie w imprezie korzystając z licznych ofert. Udział w Targach "Aktywni 50+" to jedno z działań realizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w
ramach programu dla seniorów pn. "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Rozeznanie rynku na przeprowadzenie wsparcia psychologicznego w ramach projektu „EFS szansą dla mnie!”

2014-04-03

W związku z realizacją projektu pn. "EFS szansą dla mnie!" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie, zapraszamy do przedstawienia wstępnej kalkulacji ceny przeprowadzenia wsparcia psychologicznego dla uczestników projektu w wymiarze 225 godzin . (...) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Rozeznanie rynku na przeprowadzenie wsparcia psychologicznego w ramach projektu „EFS szansą dla mnie!”
2) Rozeznanie rynku na przeprowadzenie wsparcia psychologicznego w ramach projektu „EFS szansą dla mnie!”Rozeznanie rynku na materiały promocyjno – informacyjne

2014-04-01

W związku z realizacją projektu pn. "EFS szansą dla mnie!" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie, zapraszamy do przedstawienia wstępnej kalkulacji ceny opracowania graficznego, wykonania i dostarczenia do siedziby GOPS w Kościanie materiałów promocyjno – informacyjnych. (...) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Rozeznanie rynku na materiały promocyjno – informacyjne
2) Rozeznanie rynku na materiały promocyjno – informacyjnePrzystąpienie do projektu partnerskiego „EFS szansą dla mnie!”

2014-04-01

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie przystąpił do realizacji projektu partnerskiego „EFS szansą dla mnie!” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja integracji społecznej współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego Liderem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie. Projekt realizowany jest w ramach Działania 7.1. Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.
Celem głównym projektu jest aktywizacja klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, zamieszkałych na terenie powiatu kościańskiego, przyczyniająca się do upowszechniania ich aktywnej integracji ze społeczeństwem w okresie od I – XII.2014.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie jako Partner projektu
zaprasza do udziału w projekcie osoby z terenu Gminy Kościan,
które spełniają łącznie poniższe warunki:
- są w wieku aktywności zawodowej tj. 15 – 64 lata,
- są bezrobotne lub nieaktywne zawodowo lub pracujące,
- korzystają ze świadczeń pomocy społecznej GOPS w Kościanie. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Przystąpienie do projektu partnerskiego „EFS szansą dla mnie!”Warsztaty decoupage w Klubie Seniora w Racocie

2014-03-25

Fotorelacja z zajęć "Twórczy Senior" przeprowadzonych 24.03.2014 r. w Klubie Seniora w Racocie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Zapraszamy do udziału w Targach „Aktywni 50+”

2014-03-24

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w dniu 05 kwietnia 2014 r. (sobota) organizuje wyjazd do Poznania na targi „Aktywni 50 +”. Zgłoszenia osób chętnych do udziału w targach przyjmowane będą do 28 marca 2014 r. (...) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Zapraszamy do udziału w Targach „Aktywni 50+”
2) Zapraszamy do udziału w Targach „Aktywni 50+”Warsztaty manualne dla Seniorów

2014-03-24

W minionym tygodniu w Klubie Seniora w Racocie oraz w Starym Luboszu odbyły się kolejne zajęcia artystyczne. Warsztaty prowadzone w Racocie obejmowały zdobienie przedmiotów metodą decoupage. Uczestniczki z drewnianych pudełek tworzyły kolorowe dekoracje. Członkinie Klubu Seniora w Starym Luboszu metodą origami tworzyły z kolei papierowe łabędzie i jajka. Zajęcia prowadzone są w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie programu „Jesień życia – radość bycia”.
Kolejne terminy zajęć zaplanowano na poniedziałek 24.03.2014 r. w sali na terenie kompleksu sportowego „Orlik” w Racocie oraz w środę 26.03.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty artystyczne w Klubach Seniora

2014-03-24

Informacja o warsztatach z cyklu „Twórczy Senior”, które odbędą się w Klubie Seniora w Racocie i Starym Luboszu. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Warsztaty artystyczne w Klubach SenioraDzień Kobiet w Turwi

2014-03-17

Tak niedawno Seniorzy bawili się w Turwi na biesiadzie walentynkowej a 8 marca br. Klub Złotej Jesieni świętował Dzień Kobiet.. Imprezę przygotowali panowie. Były kwiatki, czekoladki, ciasto – jednym słowem nie żałowali swoich pieniążków, żeby sprawić niespodziankę wszystkim Seniorkom. Życzenia złożył w imieniu wszystkich panów zastępca Przewodniczącej Pan Matyjaszczyk wznosząc toast lampką “Na zdrowie Pań” i odśpiewaniem Sto Lat. Obsługa Panów, którzy podawali ciasto oraz kolację była na medal. Panie mogły sprawdzić także swoją sprawność fizyczną. Odbyły się rzuty go kręgli, toczenie piłki, przejście po linie – nikt się nie nudził.. Nie zapomniano o solenizantach i jubilatach. Przewodnicząca w imieniu Pań podziękowała Panom za upominki, obsługę i sprzątnięcie sali.
Ponieważ 10 marca ogłoszono Dniem Mężczyzn Przewodnicząca złożyła wszystkim Panom życzenia i każdy otrzymał czekoladę i skarpetki. Ta część imprezy nie tylko rozbawiła wszystkich ale wróciły stare wspomnienia. Imprezę zakończyliśmy odśpiewaniem piosenki “Seniorzy kochajmy się “.
Przed nami okres przygotowań do tradycji wielkanocnych. Już od poniedziałku będziemy robić ozdoby świąteczne. Trwają przygotowania programu a także próby zespołu Turewianki. Seniorom z Turwi nie grozi nuda.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Ulgi i uprawnienia dla osób niepełnosprawnych

2014-03-14

We wtorek 11.03.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Darnowie odbyło się
spotkanie dotyczące ulg i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym.
W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu Seniora działającego w Darnowie.
Prelekcję na ten temat przedstawiła Przewodnicząca Powiatowego Zespołu ds.
Orzekania o Niepełnosprawności w Kościanie Pani Małgorzata Schwarz.
Prelekcja dotyczyła stopni niepełnosprawności oraz ulg i uprawnień, z
których mogą korzystać osoby posiadające orzeczenie o stopniu
niepełnosprawności. Omówione zostały warunki ubiegania się o dofinansowanie
m.in. do zakupu sprzętu ortopedycznego czy wyjazdu na turnus
rehabilitacyjny. Prelegentka wskazała także instytucje udzielające wsparcia
w tym zakresie. Na zakończenie przewodnicząca udzielała odpowiedzi na
indywidualne pytania seniorów. Prelekcja zorganizowana została przez Gminny
Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach cyklu "Aktywny Senior"
programu "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Artystycznie uzdolnione Seniorki

2014-03-14

Warsztaty artystyczne stanowią jeden z elementów adresowanego dla
seniorów programu "Jesień życia - radość bycia". Powstały one na życzenie
członkiń Klubów Seniora zainteresowanych samodzielną twórczością plastyczną.
Regularnie na zajęciach spotykają się członkinie Klubu Seniora w Racocie
oraz Starym Luboszu. W minionym tygodniu w Klubie Seniora w Starym Luboszu
odbyły się warsztaty obejmujące sztukę origami, natomiast seniorki w Racocie
rozpoczęły warsztaty z decoupage.
Kolejne terminy zajęć zaplanowano na poniedziałek 17.03.2014 r. w sali na
terenie kompleksu sportowego "Orlik" w Racocie oraz we wtorek 18.03.2014 r.
w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Dzień Kobiet w Klubie Seniora w Racocie

2014-03-07

Dzień Kobiet dla racockiego Klubu Seniora to ważne święto, które obchodzone jest uroczyście od kilku lat. W dniu wczorajszym tj. 06.03.2014 r. w sali OSP w Racocie odbyło się świętowanie nadchodzącego Dnia Kobiet.
Przewodnicząca klubu p. Genowefa Gellert otworzyła spotkanie, a wszystkim paniom złożyła życzenia zdrowia i pomyślności. Dla seniorów wystąpiła młodzież z Gimnazjum w Racocie, która wraz z p. Marzeną Popiel i Danutą Olejnik przygotowała przedstawienie i występy wokalne. O oprawę muzyczną zadbała p. Bogumiła Nowak. Każda z pań otrzymała przygotowaną przez młodzież zakładkę z kobiecym motto. Na zakończenie występów wspólnie odśpiewano gromkie "Sto lat" oraz "Hymn Emeryta". Prezent w postaci radioodtwarzacza CD w imieniu własnym i rady sołeckiej na ręce przewodniczącej przekazała p.
sołtys Jolanta Beszterda. Z tej okazji dla członków zorganizowano także uroczysty poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Przedmioty dekoracyjne z papieru

2014-03-07

W miniony poniedziałek 03.03.2014 r. w sali na terenie kompleksu sportowego „Orlik” w Racocie oraz w środę 05.03.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu odbyły się kolejne zajęcia artystyczne obejmujące sztukę origami. Grupa seniorek rozwijała swoje twórcze umiejętności tworząc m.in. łabędzie, koszyki i jajka. Kolejny termin warsztatów podczas których tworzone będą przestrzenne figury ustalono na 10.03. oraz 13.03.2014 r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty artystyczne w Klubach Seniora

2014-02-28

Informacja o warsztatach z cyklu „Twórczy Senior”, które odbędą się w Klubie Seniora w Racocie i Starym Luboszu. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Warsztaty artystyczne w Klubach SenioraPrelekcja w Klubie Seniora w Darnowie

2014-02-28

Informacja o spotkaniu z cyklu „Aktywny Senior”, które odbędzie się w Klubie Seniora wDarnowie. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Prelekcja w Klubie Seniora w DarnowieOrigami modułowe w Klubach Seniora w Racocie i Starym Luboszu

2014-02-24

We wtorek 18.02.2014 r. w sali na terenie kompleksu sportowego „Orlik” w Racocie oraz w środę 19.02.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu odbyły się zajęcia artystyczne. Warsztaty odbyły się w ramach cyklu „Twórczy Senior”. Na zajęciach Seniorki poznały sztukę składania papieru zwaną origami. W metodzie tej wykorzystuje się kartkę papieru, z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury. Podczas warsztatów Panie wykonywały pojedyncze elementy, z których na kolejnych zajęciach tworzone będą łabędzie. Zajęcia poprowadzone zostały przez pracownika socjalnego GOPS w Kościanie Panią Kamilę Kuczyńską w odpowiedzi na wyrażoną przez Seniorki chęć udziału. Kolejny termin warsztatów ustalono na 3.03. oraz 05.03.2014 r.
Walentynki u Seniorów w Turwi

2014-02-17

W minioną niedzielę polonezem oraz piosenkami Kochajmy się i Sto Lat lampką szampana Seniorzy Klubu Złotej Jesieni rozpoczęli walentynkowe biesiadowanie. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy Seniorów z Wyskoci, Kościana i Rąbinia. Przy kawie i ciastach miło było spotkać się ze znajomymi, odżyły stare wspomnienia. Na dłuższe pogawędki nie było czasu. Gospodarze przygotowali wiele niespodzianek: był walczyk czekoladowy z serduszkami na patyku, panie zaprezentowały wykonane własnoręcznie wspaniałe kapelusze, które w każdym tańcu zmieniały właściciela. Zrobiło się wesoło i kolorowo. Do tańca, korowodów, kółeczek zapraszała orkiestra Pana Mylera. Bawiliśmy się przy biesiadnych i starych melodiach. Po kolacji Seniorzy zaprezentowali najnowsze trendy mody na wesoło. Prezentację prowadziła Antonina Kociamina z Wołomina. Prezentowała się modelka i model na romantycznej randce, rewolucyjna kuchareczka, pan i pani na disco, pan i pani w strojach plażowych oczywiści wszyscy 50+. Nie brakowało też modela z wędką, który wybrał się aby złowić „złotą rybkę”. Zawitała wróżka, która wróżyła z ręki. Prezentację zakończyła Seniorka – „Dziewica Orleańska”. Po takiej prezentacji na parkiecie znaleźli się wszyscy seniorzy – każdy chciał zatańczyć z „modelami”. Należy podkreślić, że modelami byli Seniorzy Klubu. Mimo wspaniałej zabawy przyszedł czas na rozstanie i przy wspólnie wykonanych piosenkach na do widzenia pełni wrażeń Seniorzy wrócili do domów. Każdy z nich zapowiedział swój pobyt na biesiadach naszego Klubu.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty artystyczne w Klubach Seniora

2014-02-13

Informacja o spotkaniach z cyklu „Twórczy Senior”, które odbędą się w Klubie Seniora w Racocie i Starym Luboszu. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Warsztaty artystyczne w Klubach SenioraPrelekcja na temat ulg i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym

2014-02-12

W dniu wczorajszym tj. 11.02.2014 r. w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu odbyło się spotkanie z cyklu „Aktywny Senior” dotyczące ulg i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym. Podczas spotkania członkowie Klubu Seniora w Starym Luboszu wysłuchali prelekcji Pani Małgorzaty Schwarz, przewodniczącej Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Kościanie. Prelegentka omówiła stopnie niepełnosprawności, przedstawiła rodzaje ulg i uprawnień, z których mogą korzystać osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz wskazała instytucje udzielające wsparcia w tym zakresie. Na zakończenie przewodnicząca udzielała odpowiedzi na indywidualne pytania seniorów. Prelekcja zorganizowana została przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach adresowanego dla seniorów programu „Jesień życia – radość bycia”.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Prelekcja w Klubie Seniora w Starym Luboszu

2014-02-04

Informacja o spotkaniu z cyklu „Aktywny Senior”, które odbędzie się w Klubie Seniora w Starym Luboszu. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Prelekcja w Klubie Seniora w Starym LuboszuPrelekcja w Klubie Seniora w Darnowie

2014-01-16

Informacja o spotkaniu z cyklu „Aktywny Senior”, które odbędzie się w Klubie Seniora w Darnowe. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) Prelekcja w Klubie Seniora w DarnowieIV edycja programu dla Seniorów pn. „Jesień życia – radość bycia”

2014-01-15

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie informuje, iż w bieżącym roku realizowana jest IV edycja programu pn. „Jesień życia – radość bycia”. Celem programu adresowanego do Seniorów Gminy Kościan jest ich integracja i aktywizacja.
Program realizowany jest od 2011 roku i obejmuje działania edukacyjne, profilaktyczne, artystyczne oraz integracyjne. Realizacja poprzednich edycji spotkała się z miłym odbiorem ze strony Seniorów, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach.
Na aktywność nigdy nie jest za późno, zwłaszcza w okresie tzw. jesieni życia. Z tej okazji w bieżącej edycji programu proponujemy zajęcia będące dobrą okazją do wzajemnej integracji i pożytecznego spędzania czasu wolnego. (…) czyt. całość w załączniku.

Dołączone pliki:

1) IV edycja programu dla Seniorów pn. „Jesień życia – radość bycia”
2) IV edycja programu dla Seniorów pn. „Jesień życia – radość bycia”Konferencja podsumowująca projekt systemowy

2013-12-30

Dnia 17 grudnia 2013 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie zorganizował konferencję podsumowującą projekt systemowy pn. "Twoja aktywność - Twój rozwój" realizowany w 2013 roku. Projekt realizowany jest przez GOPS w Kościanie od 2009 roku w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki a tegoroczna edycja jest ostatnią. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego a dotacja przyznana na rok 2013 wynosiła 236 270,11 zł. Wartość projektu zrealizowanego w bieżącym roku to 260 081,76 zł, przy czym 10,5 % to wkład własny Ośrodka w postaci zasiłków i pomocy w naturze dla uczestników projektu. Uroczyste podsumowanie projektu odbyło się w "Gospodzie pod Bażantem" w Racocie. W konferencji wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Gminy Kościan: Wójt Gminy Kościan - Pan Henryk Bartoszewski, Sekretarz Gminy Kościan - Pani Małgorzata Krupka, Skarbnik Gminy Kościan - Pani Regina Włodarczak, Przewodniczący Rady Gminy Kościan - Pan Jan Szczepaniak, uczestnicy projektu, kierownik oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie. (...) czyt. Całość w załączniku.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

Dołączone pliki:

1) Konferencja podsumowująca projekt systemowy
   Zobacz także: Aktualności - archiwum (30-315 z 315)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji