Internetowy serwis informacyjny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie 2018-06-20
 
 
      Menu Główne
      Aktualności
      Akcja zima
      Terminy wypłat świadczeń
      Świadczenia
      Druki
      Wymagane dokumenty
      Projekt EFS "Tęcza"
      Europejski Fundusz Społeczny
      Karta Dużej Rodziny
      Działania na rzecz Seniorów
      Prawo
      Telefony zaufania
      Ważne adresy
      Polecane strony
      Przemoc
      Przetargi
      Nabory na stanowiska
      Biuletyn Informacji Publicznej
      Ochrona Danych Osobowych
      Kontakt
Czerwiec 2018
  Aktualności

Racockie warsztaty decoupage

2018-06-13

Poniedziałkowe popołudnie tj. 11.06.2018 r., członkiniom Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie, upłynęło pod hasłem decoupage. W sali Zacisze odbyły się kolejne zajęcia z cyklu "Twórczy Senior" obejmujące zdobienie metodą decoupage z efektem postarzania. Decoupage jest techniką zdobienia polegającą na naklejaniu elementów papierowych na przygotowaną wcześniej powierzchnię. W celu uzyskania efektu postarzania konieczne jest zastosowanie odpowiednich preparatów lub techniki świeczkowej. Efekt postarzania Seniorki wykorzystały przy zdobieniu tacy, pudełek i świeczników.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
SENIORZE nie pozwól się oszukać! - prelekcja w Klubie Seniora "Bursztyn" w Starym Luboszu

2018-06-13

Członkowie Klubu Seniora "Bursztyn" w Starym Luboszu w dniu wczorajszym tj. 12 czerwca 2018 r. mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa. Tematem przewodnim prelekcji, prowadzonej przez przedstawiciela Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Kościanie asp. Izabelę Czerwińską, było bezpieczeństwo osób starszych. W trakcie spotkania wyświetlony został film przedstawiający scenki związane z oszustwami, będące odzwierciedleniem sytuacji, które przydarzyły się osobom starszym. Prelegentka podzieliła się z uczestnikami najważniejszymi spostrzeżeniami dotyczącymi współczesnych zagrożeń, na jakie narażone są osoby starsze i samotne, w tym związanymi z oszustwami metodą na "wnuczka" czy "krewnego". Seniorzy dowiedzieli się co zrobić, aby nie paść ofiarą oszustów i jak należy postępować w takich sytuacjach. Poruszono ponadto ważny temat bezpieczeństwa seniorów jako uczestników ruchu drogowego. Po wykładzie uczestnicy mogli podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz zadawać pytania dotyczące profilaktyki bezpieczeństwa.
Spotkania "Bezpieczny Senior" prowadzone w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia" odbywają się w Klubach Seniora na terenie naszej Gminy. Głównym celem jest uświadomienie zagrożeń, jakie osoby starsze mogą spotkać w codziennym życiu.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Seniorzy w Poznaniu

2018-06-08

Z inicjatywy Przewodniczącej Pani Genowefy Gellert z Klubu Seniora Racot w dniu 2 czerwca 2018 r. odbył sie wyjazd do Teatru Muzycznego w Poznaniu na musical "Zakonnica w przebraniu". Uczestnikami wyjazdu byli członkowie trzech Klubów Seniora z Racotu, Starego Lubosza i Wyskoci. Przewodnicząca Klubu Seniora "Wrzos" w Wyskoci Małgorzata Skałecka

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Seniorzy Wyskoć

2018-06-08

W dniu 20.05.2018r. odbyła się wycieczka do Gniezna i Biskupina. Uczestnikami wycieczki byli Seniorzy Klubu Seniora "Wrzos" wraz z rodzinami i znajomymi.
Przewodnicząca Klubu Seniora "Wrzos" w Wyskoci Małgorzata Skałecka

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Prelekcja o bezpieczeństwie sytuacyjnym w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni

2018-05-25

W dniu wczorajszym tj. 24 maja 2018 r. funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kościanie mł. asp. Wiktor Tota spotkał się z członkami Klubu Seniora "Złoty Kłos" aby uwrażliwić Seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarami przestępstwa.Spotkanie odbyło się w Gościńcu w Choryni.
Prelekcję rozpoczęto od przedstawienia kilku filmów, przygotowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, ukazujących metody działania oszustów. Funkcjonariusz udzielił Seniorom wskazówek jak należy postępować w przypadku odebrania telefonu od osoby podającej się za krewnego czy policjanta, by nie dać się oszukać i nie stracić oszczędności. Apelował także o ograniczone zaufanie do nieznanych osób, które podając się m.in. za pracownika gazowni, ZUS-u czy pomocy społecznej, chcą wejść do domu i wyłudzić lub wykraść pieniądze. Seniorzy dowiedzieli się również jakie czynności podjąć w sytuacji zgubienia dowodu osobistego czy innego ważnego dokumentu. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Jesień życia - radość bycia" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Prowadzone w jego ramach spotkania profilaktyczne służyć mają zwiększeniu świadomości osób starszych o metodach działania oszustów oraz przekazaniu informacji o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Fotorelacja z zajęć "Twórczy Senior"

2018-05-25

Prace wykonane przez członkinie Klubu Seniora "Złoty Kłos" w Choryni podczas warsztatów, które odbyły się 24 maja 2018r.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty rękodzielniczne w Klubie Seniora "Złoty Kłos"

2018-05-23

W dniu 17 maja 2018 r. w Gościńcu w Choryni odbyły się kolejne warsztaty twórcze. Uczestnikami była grupa seniorek z Klubu Seniora "Złoty Kłos" w Choryni oraz przyjaciele Klubu. Panie tworzyły dekoracje kwiatowe z satynowych róż. Wykonuje się je poprzez umiejętne przycinanie i sklejanie elementów ze wstążek. Warsztaty "Twórczy Senior" stanowią jedno z działań projektu "Jesień życia - radość bycia". Podczas zajęć seniorki mają możliwość miło spędzić czas, poznać różnorodne techniki twórcze i być może odkryć swoje ukryte zdolności. Następne warsztaty odbędą się 24 maja br.
Wszystkich członków Klubu serdecznie zapraszamy!

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Różane dekoracje

2018-05-23

We wtorek 22 maja br. w racockiej sali "Zacisze" grupa członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień" spotkała się na cotygodniowych warsztatach rękodzieła artystycznego. Tym razem tematem przewodnim było tworzenie okolicznościowych upominków komunijnych przy wykorzystaniu techniki tworzenia róż z satynowych wstążek. Efekty prac w załączonej galerii.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Satynowe róże

2018-05-18

Grupa członkiń Klubu Seniora "Złoty Kłos" w Choryni, biorąca udział w spotkaniach rękodzieła artystycznego, w dniu 10 maja 2018 r. spotkała się na zajęciach z cyklu "Twórczy Senior" organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Kościanie. Były to już kolejne warsztaty z cyklu satynowych dekoracji, podczas których uczestniczki wykonywały róże z kolorowych wstążek. Zajęcia twórcze prowadzone są w ramach programu "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Spotkanie z cyklu "Bezpieczny Senior" w Klubie Seniora "Złota Jesień" w Racocie

2018-05-18

W dniu 10 maja 2018 r. w sali "Zacisze" w Racocie odbyło się spotkanie z cyklu "Bezpieczny Senior" realizowane w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia". Spotkanie dla Seniorów poprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie asp. Izabela Czerwińska oraz mł. asp. Wiktor Tota. Prelekcja poświęcona była przeciwdziałaniu zagrożeniom, na które narażone są osoby starsze a rozpoczęła się prezentacją filmu przygotowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu, ukazującego scenki będące odzwierciedleniem sytuacji, które miały miejsce w rzeczywistości. Omówiono metody działania oszustów oraz podano wskazówki jak ustrzec się zagrożeń związanych z oszustwami m.in. na wnuczka, policjanta czy inkasenta. Kolejne spotkanie z cyklu "Bezpieczny Senior" odbędzie się w dniu 24 maja2018 r. o godz. 1900 w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Scrapbooking w Klubie Seniora w Racocie

2018-05-18

W poniedziałek 14 maja 2018 r. w sali "Zacisze" w Racocie odbyły się kolejne warsztaty scrapbooking'u. Uczestniczkami warsztatów były członkinie Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie. Seniorki tworzyły pamiątki komunijne przy wykorzystaniu techniki scrapbookingu.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty scrapbookingu

2018-05-10

W miniony poniedziałek tj. 7 maja 2018 r. w Klubie Seniora "Złota Jesień"
odbyły się warsztaty dla członkiń zainteresowanych technikami rękodzielniczymi. Tym razem tematem spotkania był scrapbooking. W ramach zajęć Panie wykonały kartki z motywem komunijnym. Dodatkowo przygotowany został komunijny upominek w postaci kompozycji kwiatowej z satynowych wstążek. Warsztaty twórcze organizowane są w ramach programu dla Seniorów pn. "Jesień życia - radość bycia" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie. Kolejne warsztaty już 14 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie z siedzibą w Kościanie ul. Młyńska 15 ogłasza nabór na stanowisko referenta/inspektora ds. świadczeń rodzinnych – 2 etaty

2018-04-27

Dołączone pliki:

1) OgłoszenieDecoupage z postarzaniem na drewnie

2018-04-27

W poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. w racockiej sali Zacisze odbyły się zajęcia z cyklu "Twórczy Senior". Warsztaty skierowane były do członkiń Klubu Seniora "Złota Jesień". W spotkaniu oprócz członkiń Klubu uczestniczyły także gościnnie dwie przedstawicielki zaprzyjaźnionego Klubu Seniora "Wrzos" z Wyskoci. Seniorki miały okazję wymienić się informacjami na temat zajęć twórczych realizowanych w Klubach. Podczas poniedziałkowych warsztatów uczestniczki tworzyły dekoracje za pomocą techniki decoupage wzbogaconej efektem postarzania drewnianych przedmiotów. Warsztaty twórcze dla Seniorów odbywają się w ramach programu pn. "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Kwiaty z satynowych wstążek

2018-04-27

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. w Gościńcu w Choryni odbyły się kolejne zajęcia artystyczne adresowane do członków Klubu Seniora "Złoty Kłos" oraz osób zaprzyjaźnionych z Klubem. Warsztaty "Twórczy Senior" to jedno z działań realizowanych w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Uczestniczki zajęć poznały technikę a następnie wykonywały płatki róż z satynowych wstążek. Kolejne zajęcia zaplanowano na 10 maja br.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Tulipany z kolorowych tkanin

2018-04-23

W miniony czwartek tj. 19 kwietnia 2018 r. w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni zakończył się cykl zajęć obejmujący tworzenie tulipanów z materiału.
Podczas cotygodniowych spotkań Panie, przy użyciu tekturowych szablonów,tworzyły poszczególne elementy, by po połączeniu ich w całość uzyskać kolorowe kwiaty. Uzgodniono już tematykę kolejnych warsztatów, które dotyczyć będą tworzenia kwiatów z satynowych wstążek. Warsztaty odbywają się w ramach programu "Jesień życia - radość bycia" realizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty psychologiczne wyjazdowe dla uczestników projektu "Tęcza"

2018-04-23

W dniach od 13 do 15 kwietnia 2018 r. uczestnicy projektu "Tęcza" wzięli udział w warsztatach psychologicznych wyjazdowych. Dwudziestu jeden uczestników wraz z opiekunami uczestniczyło w warsztatach wyjazdowych, które odbywały się w Ośrodku Konferencyjnym IM PAN w Będlewie ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew.
Celem warsztatów wyjazdowych było kształtowanie i wzmacnianie prawidłowych relacji pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Warsztaty psychologiczne dla dorosłych obejmowały m.in. tematykę roli rodzica w życiu dziecka, zasad budowania pozytywnych więzi w rodzinie, komunikacji interpersonalnej, kształtowania u dziecka poczucia własnej wartości, faz rozwojowych w dorastaniu dziecka. W czasie gdy rodzice brali udział w zajęciach, młodsze dzieci miały zapewnioną opiekę i zajęcia psychologiczno - rozwojowe, natomiast starsze uczestniczyły w warsztatach z zakresu skutecznej komunikacji, relacji w rodzinie oraz sposobów komunikowania emocji pozytywnych i negatywnych. Część zajęć obejmująca gry i zabawy psychologiczne adresowana była zarówno dla dorosłych, jak i młodszych uczestników. Warsztaty psychologiczne wyjazdowe zostały zrealizowane w ramach projektu "Tęcza", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

2018-04-18

Przekazujemy państwu informację o działającym w ramach Narodowego Programu Zdrowia od grudnia 2017 roku "Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego"

Na linii psychologowie Fundacji Itaka udzielają wsparcia w kryzysie i kierują do odpowiednich placówek mogących udzielić dalszej pomocy. W Centrum istnieje także możliwość konsultacji telefonicznej pod numerem 800 70 2222 lub mailowej z psychiatrą, pracownikiem socjalnym i prawnikiem.
Linia telefoniczna jest bezpłatna. www.liniawsparcia.pl

Dołączone pliki:

1) Broszura
2) UlotkaSpotkanie Wielkanocne Klubu Seniora Złotej Jesieni w Turwi

2018-04-12

W niedzielę, 8 kwietnia 2018 r., w sali sportowej Szkoły Filialnej w Turwi odbyło się Spotkanie Wielkanocne Klubu Seniora Złotej Jesieni, któremu przewodniczy Pani Janina Wesołek. W spotkaniu uczestniczyli członkowie Klubu oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Kościan Pan Andrzej Przybyła, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Pani Bożena Lewińska, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Czempiniu Pani Zdzisława Lehmann, Proboszcz Parafii Wyskoć ks. Krzysztof Pustkowiak, Pracownik Socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Pani Kamila Kuczyńska, przyjaciel Klubu Pan Henryk Dobraś. Spotkanie miało bardzo uroczysty charakter. Po ciepłych słowach powitania przez przewodniczącą klubu, Ksiądz Proboszcz odmówił modlitwę oraz pobłogosławił znajdujące się na stołach potrawy. Podzielono się tradycyjnym "jajkiem" i przystąpiono do konsumpcji świątecznych potraw. Ważną częścią spotkania było świętowanie jubileuszu 65-lecia związku małżeńskiego Państwa Krystyny i Stanisława Szlecht. Życzenia i kwiaty na ręce Jubilatów składali członkowie Klubu oraz zaproszeni goście. Imieninowe życzenia złożono również kwietniowym Solenizantkom: Pani Irenie oraz Pani Donacie. Jak zawsze spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, wspólne rozmowy, a nawet śpiewy przy akordeonowym akompaniamencie.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Kolorowe koguty z materiału

2018-03-28

Warsztaty twórcze wpisały się na stałe w program zajęć racockich Seniorów. Członkinie Klubu "Złota Jesień" spotykają się co poniedziałek na zajęciach artystycznych. Tematem ostatnich przedświątecznych, które odbyły się w poniedziałek 26 marca br., był kogut z materiału. Z kolorowych tkanin, przy użyciu szablonów, powstały kolorowe koguty. Warsztaty odbywają są w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia". Po świętach zaplanowano cykl zajęć obejmujący ozdabianie przedmiotów użytkowych techniką decoupage.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Życzenia świąteczne

2018-03-28

Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, radości, zdrowia i wiosennej atmosfery. Niech wszelka harmonia i wesoły nastrój trwa cały czas i przynosi szczęście, pomyślność i pogodę ducha.
życzą Dyrektor wraz z Pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie Bożena Lewińska

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty "Profilaktyka zagrożeń"

2018-03-27

W dniach 3 i 4 marca br. w ramach projektu "Tęcza" realizowane były warsztaty "Profilaktyka zagrożeń" dla dzieci i młodzieży. W zajęciach mających na celu podniesienie poziomu zdolności dostrzegania zagrożeń społecznych uczestniczyło 12 dzieci. Tematyka obejmowała m.in. zagrożenia związane z Internetem oraz grami komputerowymi, zawieranie znajomości z nieznajomymi, sposoby skutecznego odmawiania i prezentowania postawy asertywnej oraz zagadnienia związane z poszukiwaniem pomocy. Warsztaty odbywały się w Ośrodku Kształcenia przy ul. Dworcowej 2. Projekt "Tęcza" jest realizowany w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wielkanocne kury

2018-03-27

W poniedziałek 19 marca br. członkinie Klubu Seniora "Złota Jesień" w Racocie spotkały się na kolejnych warsztatach twórczych aby razem przygotować ozdoby świąteczne. Podczas zajęć tworzone były wielkanocne kury z materiału. Kolejny raz bardzo przydatna okazała się maszyna do szycia oraz umiejętność jej bsługi. Warsztaty kreatywne dla Seniorów realizowane są w ramach programu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie pn. "Jesień życia - radość bycia".

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty decoupage w Klubie Seniora w Choryni

2018-03-27

W Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni w dniu 22 marca 2018 r. odbyły się kolejne warsztaty zdobienia metodą decoupage. Warsztaty zorganizowane zostały przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w ramach programu "Jesień życia - radość bycia". Uczestniczki zdobiły styropianowe jaja oraz szklane wazony metodą serwetkową, dzięki której w sposób łatwy i przyjemny przedmioty zyskały nowy charakter i stały się niepowtarzalną dekoracją.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
40 lat minęło jak jeden dzień

2018-03-27

Nieprzerwanie od 1978 r. w Racocie działa Klub Seniora Złota Jesień. To jeden z najstarszych i najprężniejszych klubów w gminie Kościan. W czwartek 15.03.2018 r. seniorzy z Racotu świętowali 40-lecie działalności. Spotkanie odbyło się w restauracji ,,Pod Bażantem'' Klub skupia 60 osób. Przeważają panie. Dopiero niedawno dołączyło do nich 9 panów. Klub powstał 28 lutego 1978 r. z inicjatywy Władysławy Sosińskiej, ówczesnej przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Racocie, która została pierwszą przewodniczącą Klubu. Po niej funkcję tę przejęła Zofia Kaczmarek.
Od samego początku w Klubie działają: Anna Łukaszczyk, Zofia i Stanisław Mądrzy, Bolesława Kicka, Zofia Kalemba i Krystyna Stasiak. Od 2009 r. Złotej Jesieni przewodniczy Genowefa Gellert. Co miesiąc seniorzy z Racotu spotykają się przy kawie, świętują imieniny i urodziny, obchodzą jubileusze i rocznice ślubów. W poniedziałki kilkanaście pań spotyka się w klubie ,,Zacisze'' na warsztatach rękodzieła artystycznego, prowadzonych przez Kamilę Kuczyńską z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ich efekty można było obejrzeć na miniaturowej wystawie, na której zgromadzono własnoręcznie wykonane ozdoby do włosów, butelki zdobione techniką decupage, skrzynki i serwetniki wykonane metodą scrapbookingu, jajka wielkanocne. Stoły ozdobiły bukiety kwiatów wykonane przez seniorki z tkanin. Od września ub.r. seniorki spotykają się w hali sportowej na cotygodniowych ćwiczeniach. Ręcznie wykonane ozdoby przekazują na doroczny kiermasz Hospicjum Ziemi Kluczborskiej św. Ojca Pio. Organizują też wyjazdy do operetki, wieczorki taneczne, spotkania okolicznościowe z ciekawymi ludźmi, pogadanki i prelekcje. Seniorzy wyjeżdżają również na wycieczki. W ubiegłym roku odwiedzili m.in. Gostyń, Lubiń, Gołaszyn, byli też na Targach 50+ w Poznaniu.
Uroczystości jubileuszowe seniorzy z Racotu rozpoczęli w środę mszą odprawioną w intencji członków, którą odprawił w miejscowym kościele ks. Stanisław Tokarski. Następnego dnia członków i gości zaproszono do restauracji ,,Pod Bażantem''. Oprócz jubileuszu 40-lecia okazją do spotkania były ponadto Dzień Kobiet i Mężczyzn oraz imieniny Kazimiery, Heleny, Bożeny i Krystyny. Dla seniorów wystąpili uczniowie z kółka teatralnego, działającego w miejscowej szkole z zabawnym programem opowiadającym o kobietach. Młodzież zadedykowała seniorom utwór ,,Śniadanie do łóżka'' Andrzeja Piasecznego. Wszyscy wspólnie odśpiewali ,,Hymn emerytów'' i ,,Sto lat'' dla solenizantów. Przewodnicząca podsumowała 40 minionych lat, przypominając najważniejsze wydarzenia z życia klubu. Pani Genowefa Gellert skierowała również słowa podziękowania do przyjaciół Klubu oraz wszystkich wspierających jego działalność. - Jesteście aktywnym klubem. Jestem pod wrażeniem waszej oferty spędzania wspólnego czasu - przyznał wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła. - Aby ta działalność mogła dalej się rozwijać, przekazujemy wraz z dyrektor Bożeną Lewińską i Kamilą Kuczyńską z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie symboliczny czek. Czek opiewał na 1530 zł. Do tego był kosz słodkości, a od posła Ziemniaka grawerton i czekoladowe zajączki dla każdego. Sołtys Racotu Jolanta Beszterda przyniosła ze sobą zdjęcia klubowiczów sprzed wielu lat, by seniorzy mogli się na nich rozpoznać. Goście podkreślali ważną rolę Klubu w zacieśnianiu więzi i integracji osób starszych. Zewsząd płynęły życzenia zdrowia, szczęścia, pomysłów, aktywności, wytrwałości i zadowolenia. Życzenia, upominki i kwiaty na ręce przewodniczącej składali zaproszeni goście: poseł Wojciech Ziemniak, starosta Bernard Turski, wójt Andrzej Przybyła, Bożena Lewińska - dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, Paweł Kaczmarek - dyrektor Zespołu Szkół w Racocie, przewodniczące zaprzyjaźnionych klubów seniora ze Starego Lubosza i Wyskoci.
- Pamiętam czasy, gdy kluby seniora były w zarządzie Ministerstwa Zdrowia.
To jeden z najdłużej działających spośród trzynastu istniejących w naszej gminie. Zawsze był najliczniejszym i wyróżniającym się, bo przez szereg lat działały w nim wyłącznie panie. Panowie dołączyli do klubu zaledwie kilka lat temu. Cieszę się, że klub działa tak prężnie, a jego zadaniem jest organizacja czasu wolnego i zapobieganie samotności - przypomniała dyrektor Lewińska, przytaczając słowa piosenki ,,40 lat minęło''.
Wzniesiono toast jubileuszowy i zaproszono wszystkich na obiad. Do wieczora seniorzy z Racotu bawili się i wspominali, pijąc kawę i racząc się ciastem.
Karina Jankowska Gazeta Kościańska.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Decoupage na szkle

2018-03-21

W miniony czwartek 15.03.2018 r. w Klubie Seniora "Złoty Kłos" w Choryni
odbyły się warsztaty decoupage na szkle organizowane przez Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej w Kościanie. Szkło można zdobić na wiele sposobów jednak
technika decoupage jest jedną z najbardziej efektownych. Podczas zajęć
Seniorki własnoręcznie ozdobiły szklane wazony i słoiki metodą serwetkową.
Warsztaty były okazją do aktywnego i twórczego spędzenia czasu wolnego.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Wiosennie w sali "Zacisze"

2018-03-02

Klub Seniora "Złota Jesień" w Racocie, to pod kątem zajęć twórczych, najbardziej aktywny z wszystkich Klubów działających na terenie naszej Gminy. Już od kilku lat grupa członkiń spotyka się na cotygodniowych warsztatach rękodzieła artystycznego. Podczas zajęć realizowane są różne techniki i metody tworzenia przedmiotów dekoracyjnych. Aktualnie Panie tworzą tulipany z kolorowych tkanin. Pięknie i wiosennie zrobiło się w racockiej sali "Zacisze"!

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię
Warsztaty decoupage w Klubie Seniora

2018-03-02

W ramach programu "Jesień życia - radość bycia" realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie w Klubach Seniora, które zgłoszą taką potrzebę, prowadzone są warsztaty "Twórczy Senior". Spotkania te mają na celu integrację Seniorów oraz samorealizację poprzez twórczość rękodzieła artystycznego. Warsztaty prowadzone są przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie. Członkinie Klubu Seniora "Złoty Kłos" w Choryni spotkały się już dwukrotnie na zajęciach twórczych: 15 lutego oraz 1 marca 2018 r. Podczas pierwszego spotkania Panie poznały poszczególne etapy decoupage oraz produkty i materiały niezbędne w tej technice. Powstały wówczas pierwsze prace obejmujące decoupage na styropianie. Efektem przeprowadzonych zajęć są kolorowe jajka - piękna ozdoba Świąt Wielkanocnych.

Dołączona galeria:

Zobacz pełną galerię

   Zobacz także: Aktualności - archiwum (29-467 z 467)
      Świadczenia
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Dobry start (300 dla ucznia)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Druki
      Świadczenia rodzinne
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Dobry start (300 dla ucznia)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny
      Karta Dużej Rodziny
      Wymagane dokumenty
      Świadczenia rodzinne i zasiłki          dla opiekunów
      Świadczenie wychowawcze          (Rodzina 500 plus)
      Dobry start (300 dla ucznia)
      Jednorazowe świadczenie          (Za życiem)
      Pomoc Społeczna
      Fundusz alimentacyjny

Get Adobe Flash player


 
 


 

 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościanie ul. Młyńska 15, 64-000 Kościan, tel. (65)512-07-26, tel./faks: (65)512-35-43

 
Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji